Dziś pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej

- Kategoria: Ciekawostki
0

fot. PCKF

16 listopada 2015 roku to data pierwszego losowania w ramach Narodowej Loterii Paragonowej. Wezmą w nim udział uczestnicy zabawy, którzy dokonywali zgłoszeń na przestrzeni całego października. A z danych udostępnionych przez Ministerstwo Finansów wynika, że tylko w pierwszym miesiącu trwania loterii zarejestrowano około 17 000 000 paragonów fiskalnych.

Narodowa Loteria Paragonowa wystartowała 1 października 2015 roku. Akcja, której pomysłodawcą jest resort finansów, od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem polskich konsumentów. Wystarczy przypomnieć, że przez cały październik, praktycznie co tydzień, pojawiały się informacje o kolejnych milionach zarejestrowanych paragonów. Rekordowy był pod tym względem ostatni dzień tego miesiąca. 31 października odnotowano ponad 2 300 000 zgłoszeń!

– Tak duża liczba nie powinna dziwić, gdyż każdy z uczestników loterii może zarejestrować dowolną liczbę paragonów fiskalnych, wystawionych na kwotę co najmniej 10 złotych – wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Losowanie na żywo w telewizji

Dziś o godzinie 21:00 odbędzie się pierwsze losowanie w Narodowej Loterii Paragonowej. Zostanie ono przeprowadzone w studiu przygotowanym specjalnie na tę okoliczność. Relację z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo za pośrednictwem programu TVP Regionalna. Osoby, które przegapią losowanie w telewizji, nie muszą się niczym przejmować.

– Nagranie zostanie zamieszczone na kanale loterii paragonowej w serwisie YouTube. Ponadto, wyniki można sprawdzić na stronie internetowej loterii paragonowej. W drugim przypadku niezbędne będzie wypełnienie krótkiego formularza, m.in. wybór odpowiedniej daty – tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Wyniki pierwszego losowania (oraz kolejnych) będą udostępniane na stronie Narodowej Loterii Paragonowej.

Jakie nagrody można zdobyć?

W pierwszym losowaniu na uczestników czekają 3 nagrody: jeden samochód osobowy Opel Astra oraz dwa nowoczesne tablety iPad Air 2. Zostaną one rozlosowane spośród około 17 000 000 zgłoszeń – tylu bowiem dokonano w pierwszym miesiącu funkcjonowania loterii paragonowej. Istotne jest również to, że wszystkie nagrody są zwolnione z podatku.

– 18 listopada 2015 roku wejdzie w życie Rozporządzenie Ministra Finansów, które reguluje tę kwestię. Dzięki niemu nie będzie pobierany podatek od nagród otrzymanych w loterii w okresie od 1 listopada 2015 do 31 stycznia 2017 – podkreśla ekspert PCKF.

W listopadzie 2015 roku, a konkretnie 27 dnia tego miesiąca, odbędzie się również drugie losowanie. Nagrodami w nim będą laptopy Lenovo Thinkpad oraz tablety iPad Air 2.

Loteria MF to kampania skierowana zarówno do konsumentów, jak i przedsiębiorców. Jej celem jest zwrócenie uwagi na to, że wydawanie i odbieranie paragonów fiskalnych ma duży wpływ na funkcjonowanie całej gospodarki. Akcja ma się przyczynić do wyrobienia dobrych nawyków, wsparcia uczciwej konkurencji na rynku oraz zmniejszenia „szarej strefy”.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się