Dziś noc spadających gwiazd!

- Kategoria: Ciekawostki
1

W nocy z 12 na 13 sierpnia 2014 r. przypada tegoroczne maksimum Perseidów, czyli jednych z najbardziej znanych rojów meteorów. Tej nocy można zaobserwować ich nawet 100 na godzinę!Taka jest prognozowana średnia aktywność, bo może się zdarzyć 200, a nawet więcej „spadających gwiazd” na godzinę.

Tego zjawiska nie można przegapić, dlatego warto znaleźć sobie wolną chwilę nadchodzącej nocy, aby wybrać się poza obszar miejski, wygodnie usiąść i wpatrywać się w niebo.

Kiedy rozpocząć obserwacje nieba? W tym roku największa aktywność perseidów nastąpi między godz. 20.00 a 6.00 rano. Samo zjawisko będzie można oglądać jeszcze do około 25 sierpnia 2014.

Meteorów z roju perseidów można spodziewać się na północno-wschodnim horyzoncie dla uściśnienia w gwiazdozbiorze Perseusza.

Spadające gwiazdy będzie można również zobaczyć w  Olsztyńskim Obserwatorium Astronomicznym.

Wejścia:

Godz.: 21:00

Godz.: 22:00

Godz.: 23:00

Maksymalna liczba uczestników w jednym wejściu to 25 osób.

Wstęp wolny.

Bezpłatne wejściówki do zarezerwowania na stronie www.planetarium.olsztyn.pl i odebrania w kasie Obserwatorium Astronomicznego.

Facebook Comments

1 Komentarz

  1. http://livestream365.pl/t0tighc/3/930 – Tutaj można będzie obejrzeć Perseidy. Ostatnio mój brat oglądał mecz Lecha w świetnej jakości.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się