Dziś noc spadających Drakonidów

- Kategoria: Ciekawostki
0

Drakonidy to rój meteorów utworzony przez kometę 21P/Giacobini-Zinner. Są one aktywne od 6 do 10 października, a ich najwyższej aktywności oczekujemy zwykle około 8 października.


Noc Drakonidów to inaczej noc spadających gwiazd, które możemy podziwiać przy czystym, bezchmurnym niebie. Drakonidy będziemy mogli oglądać na nocnym niebie mniej więcej od 2 do 10 października. Maksimum aktywności roju spodziewane jest w nocy z 8 na 9 października. Szacuje się, że w nocy z wtorku na środę będziemy mogli zaobserwować od 20 do 30 obiektów na godzinę.

Największa aktywność Drakonidów przewidziana jest na godzinę 19:30 (czasu polskiego). Meteorów z tego roju należy szukać w północnej części nieba. Radiant (miejsce z którego rozbiegają się meteory) znajduje się w gwiazdozbiorze Smoka. To właśnie tam powinny być skierowane nasze oczy.

Warto więc spojrzeć w nocy na niebo (o ile będzie bezchmurne) będzie to okazja do pomyślenia i wypowiedzenia wielu życzeń, które być może się spełnią.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się