Ciekawostki

Dziś Międzynarodowy Dzień Psa – pochwal się swoim pupilem!

Pies – najlepszy przyjaciel człowieka – 1 lipca obchodzi swoje małe święto. 

Dzień Psa został ustanowiony w 2007 roku z inicjatywy czasopisma „Przyjaciel Pies”. Głównym celem obchodów jest oddanie hołdu najlepszemu przyjacielowi człowieka oraz promowanie akcji mających na celu pomoc psom bezdomnym i potrzebującym.

Rozpoczęły się wakacje i właśnie w tym okresie niestety najwięcej psów trafia do schronisk, zostaje porzuconych i zapomnianych. Światowy Dzień Psa jest więc dobrą okazją, aby zastanowić się nad swoim podejściem do zwierząt oraz nagłośnić sprawę porzuceń i zaginięć czworonogów.

Początek lipca stanowi bardzo symboliczną datę – w tym czasie większość osób udaje się, bowiem na wakacyjne urlopy i zdejmuje z siebie ciężar obowiązku opieki nad zwierzęciem. Wiele osób wciąż traktuje czworonogi w sposób wybitnie przedmiotowy, co prowadzi do narastającego problemu przeładowania schronisk i przytulisk. Takie postępowanie to niewyobrażalny stres i cierpienie dla psa.

Dobry właściciel powinien pamiętać, że pies zasługuje na dobre traktowanie przez cały rok – nie tylko od święta. Zwierzęta nie są w stanie same zadbać o swoje potrzeby i przetrwać bez pomocy człowieka.

Zanim zdecydujemy się, więc na przygarnięcie szczenięcia, powinniśmy dobrze rozważyć wszystkie za i przeciw. Pies to nie zabawka i nie zasługuje na takie traktowanie.

Prześlij zdjęcie swojego ulubieńca na nasz adres redakcja@wiadomosci.olsztyn.pl w temacie wpisując „dzień psa” lub zamieść na naszym fanpage’u Facebook, a wkrótce zamieścimy galerię z waszymi pupilami.

Galeria

[gallery_bank type=”images” format=”thumbnail” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”date” animation_effect=”” album_title=”false” album_id=”1″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*