Dzielnicowy po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierującego

- Kategoria: Na sygnale
0

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu/fot. policja.gov.pl

Olsztyński dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 66-latek najpierw o mały włos nie potrącił dwóch osób przechodzących przez przejście dla pieszych, a następnie chciał uniknąć odpowiedzialności próbując uciec interweniującemu policjantowi, co zostało mu skutecznie uniemożliwione. Badanie alkomatem wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie kierującego. Ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę (29.05.2021r.) dzielnicowy z Posterunku Policji II w Olsztynie w czasie wolnym od służby na jednej z ulic w Szczytnie zauważył pojazd marki Volkswagen Sharan, którego kierujący o mały włos nie potrącił przechodzących przez przejście dla pieszych dwóch osób. Policjant postanowił pojechać za mężczyzna i sprawdzić co jest powodem jego zachowania za kierownicą. Już po chwili funkcjonariusz zauważył, że mężczyzna jadący volkswagenem może być nietrzeźwy o czym powiadomił oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki Policji. Podejrzanie zachowujący się kierowca, zatrzymał swoje auto na pobliskim parkingu i pospiesznie kierował się w stronę domu.

Policjant po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, co tylko potwierdziło jego przypuszczenia. Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Wszedł do sklepu, a następnie nie wykonywał poleceń interweniującego policjanta. Ostatecznie funkcjonariusz poprosił obsługę placówki handlowej o zamknięcie obiektu uniemożliwiając mu wyjście. Po kilku minutach na miejsce przyjechał policyjny patrol szczycieńskiej drogówki, któremu został przekazany mężczyzna.

Okazał się nim 66-letni mieszkaniec Szczytna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się