Dzieci z Ukrainy zamieszkają przy ul. Korczaka

- Kategoria: Wiadomości
0

W budynku po b. domu dziecka przy ul. Korczaka 6 zamieszkają dzieci z Ukrainy. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz zdecydował o przekazaniu go do dyspozycji wojewody warmińsko-mazurskiego. Aktualnie trwają prace przygotowujące obiekt na przyjęcie dzieci.

Celem rosyjskich ataków na Ukrainie są nie tylko obiekty wojskowe, ale także cywilne, nierzadko w centrach miast. Mocno ucierpiały ukraińskie domy dziecka. Z informacji, jakie docierają do Polski wynika, że 16 tysięcy małych mieszkańców tych placówek będzie musiało się ewakuować i znaleźć nowe schronienie.

– Mamy do czynienia z katastrofą humanitarną, a wojna nie oszczędza także dzieci – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Dlatego oddaję do dyspozycji wojewody budynek po byłym domu dziecka, myśląc o zachowaniu jego opiekuńczej funkcji.

W tej chwili budynek stoi pusty. Jest ogrzewany, ale pozbawiony wyposażenia. Aktualnie trwają prace przygotowujące go na przyjęcie dzieci – drobne remonty, sprzątanie, uzupełnianie wyposażenia.

Źródło: UM Olsztyna

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Jak skutecznie organizować lokalne wydarzenia sportowe?

Wydarzenia sportowe nie tylko sprzyjają promocji zdrowego stylu