Na sygnale

Działania służb na ul. Westerplatte w Olsztynie

Policjanci wspólnie ze strażakami i strażnikami miejskimi pracowali na miejscu ujawnienia przedmiotów przypominających niewybuchy. Konieczna była ewakuacja bloku. Na szczęście okazało się, że przedmioty te nie zagrażają życiu i zdrowiu i mieszkańcy mogli wrócić do swoich domów.

Zgłoszenie o niepokojącym znalezisku policjanci otrzymali wczoraj (02.12.2021r.) około godz. 20:00. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z mieszkań bloku przy ul. Westerplatte znajdują się przedmioty przypominające wyglądem niewybuchy. Na miejsce skierowani zostali policjanci, strażacy oraz strażnicy miejscy. W celu zapewnienia bezpieczeństwa, na czas prowadzenia działań przeprowadzono ewakuację bloku. Policjanci zabezpieczyli i odizolowali zagrożony teren.

Jak się okazało, ujawnione przedmioty to granat oraz nabój przeciwlotniczy. Policyjny pirotechnik ocenił, że nie stwarzają one jednak zagrożenia, ponieważ pozbawione są cech bojowych. By upewnić się, że mieszkańcy mogą bezpiecznie wrócić do swoich mieszkań, funkcjonariusz sprawdził jeszcze blok pod kątem niebezpiecznych materiałów nie ujawniając żadnych nieprawidłowości.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*