Dywity zapraszają na Święto Warmińskiego Piwowara

Pokazy warzenia piwa, liczne stoiska piwowarów domowych i lokalnych browarów, finał Warmińskiego Konkursu Piw Domowych, koncerty muzyczne, żywność regionalna – tak w skrócie wygląda program Święta Warmińskiego Piwowara, które odbędzie się w sobotę 6 sierpnia w godz. od 16-22 dywickiej Stodole i okolicach.

Święto Warmińskiego Piwowara w Dywitach to lokalna odpowiedź na przypadający 5 sierpnia Międzynarodowy Dzień Piwa i Piwowara.

– Impreza ma promować bogate dziedzictwo browarnicze Warmii i pokazywać ciekawe, nowe zjawiska w branży piwowarstwa domowego i rzemieślniczego regionu, a także żywność wysokiej jakości od naszych lokalnych producentów – mówi Daniel Zadworny, zastępca wójta Gminy Dywity.

To już druga piwowarsko-muzyczna impreza organizowana przez Gminę Dywity oraz Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych. W ubiegłym roku na targowisku wiejskim usytuowanym w zmodernizowanej zabytkowej Stodole oraz w jej okolicach odbyła się „Majówka z chłopskim piwem Rosanke”. Wydarzenie cieszyło się sporą popularnością zarówno wśród mieszkańców Dywit, jak i gości z Olsztyna.

– Dywicka Stodoła, w której w każdą sobotę można kupić żywność od lokalnych producentów, jest idealnym miejscem na tego typu wydarzenia – podkreśla Daniel Zadworny.

Program Święta Warmińskiego Piwowara jest bogaty i składa się z wielu uzupełniających się komponentów. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie IV Warmiński Konkurs Piw Domowych.

– Na konkurs rozgrywany w czterech kategoriach (piwo warmińskie Rosanke, Polskie Ale, Żytni Stout i Grodziskie) nadesłano około 80 piw z całej Polski! – informuje Daniel Duda z warmińsko-mazurskiego oddziału PSPD. – Piwa ocenią certyfikowani sędziowie, a zwycięskie piwo w kategorii Rosanke w nagrodę na skalę przemysłową uwarzy Browar Kormoran.

W czasie dywickiego wydarzenia odbędą się pokazy warzenia piwa na żywo, nastąpi też uroczyste odszpuntowanie 50-litrowej beczki warmińskiego piwa Rosanke według receptury Mariusza Sekulskiego, Warmińskiego Chłopa Bosego, będzie można skosztować piw regionalnych, rzemieślniczych i domowych (Browar Kormoran, Browar Warmia).

W Stodole ze swoimi wyrobami zaprezentują się też piwowarzy domowi z Gminy Dywity (a jest ich coraz więcej!). Nie zabraknie też stoiska Babki Zielarki z Blanek, stoiska kolekcjonerskiego, żywności regionalnej, czy stoiska z cydrami i miodami, a także akcesoriami do warzenia piwa.

Chętni będą mogli wziąć udział w turnieju gry w kapsle Tour de Gmina Dywity. Energetycznie i interesująco będzie na scenie, gdzie zagrają: egzotyczna Foliba (folk Afryki Zachodniej), rockowy Po Godzinach, bujający w rytmach reggae Freakin Rudeboys i rockowe Transsexdisco. Na zakończenie zaprezentuje się Teatr Tańca Ognia Transfuzja.

Organizatorami Święta Warmińskiego Piwowara są: Gmina Dywity i Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych.

Sponsorzy i partnerzy to: Bujalski Dywity, Agro Helena Dywity, Chmieliński Development, Demo Advertising Group, Reklama na Wczoraj, Browar Kormoran, Browar Warmia i Uncle and Nephew Cidres.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Nieużytkowany Fiat odholowany z ul. Jagiellończyka

Olsztyńscy strażnicy miejscy kontynuują akcję usuwania samochodowych wraków,