Zapowiedzi wydarzeń

Dywity zapraszają na Jarmark Świąteczny z żywą szopką

Gmina Dywity zaprasza na Jarmark Świąteczny. W sobotę, 19 grudnia w dywickiej „Stodole” będzie można zrobić ostatnie zakupy pysznej żywności, pachnących świerków oraz pięknych ozdób świątecznych. Dodatkową atrakcją będzie uruchomienie żywej szopki z owcami Świętego Jakuba!

Najbardziej poszukiwanym towarem w przedświąteczną sobotę 19 grudnia będą zapewne pachnące drzewka świąteczne. Do wyboru będą pochodzące ze szkółki w Ługwałdzie świerki srebrzyste i zwykłe oraz jodła kaukaska.

W samej Stodole będzie można się zaopatrzyć w znakomitą żywność od lokalnych producentów i rolników. Do kupienia będzie wszystko, co chcielibyśmy widzieć na świątecznym stole, czyli m.in. znakomite wędliny i wędzonki, ryby, pierogi, garmażerka, bułki, ciasta, chleb, sękacze, jaja, miody, pierniki, grzyby suszone, owoce, warzywa, czy sery.

Dodatkowo będzie można nabyć ozdoby i rękodzieło świąteczne. Na jarmarku z pięknymi ozdobami-prezentami wystawi się Stowarzyszenie Przyjaciół Bukwałdu, które zysk ze sprzedaży przeznaczy na ratowanie zabytkowej kaplicy w Bukwałdzie.

Mieszkańcy Bukwałdu zapowiadają, że będzie też wspólne śpiewanie kolęd. Dodatkową atrakcją będzie żywa szopka świąteczna z oryginalnymi owcami Świętego Jakuba z hodowli Piotra Brewki z Bukwałdu. Szopka stanie przed Stodołą. Jarmark zaplanowano w godz. od 9 do 13.

Źródło: Gmina Dywity

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*