Relacje z imprez i wydarzeń

„Dywicka 5-ka” wyszła na szóstkę! [ZDJĘCIA]

Prawie 200 biegaczy i kijkowiczów wzięło dziś udział w I edycji „Dywickiej 5-ki”, czyli nowego wydarzenia rekreacyjno-sportowego składającego się z biegu i marszu Nordic Walking wokół Jeziora Dywickiego. Wydarzenie odbyło się 30 czerwca. Był pot, był duży wysiłek, było przekraczanie własnych barier i ograniczeń, a wszystko to, z uśmiechem na twarzy.

Z dobrej strony pokazali się też kibice, którzy gorącym dopingiem zagrzewali uczestników do walki na trasie. Wszyscy mieli do pokonania dwa okrążenia ścieżką wokół jeziora, czyli dystans 4878 metrów i co najważniejsze wszyscy ukończyli bieg. Obyło się bez poważnych kontuzji. Cieszy fakt, że „Dywicka 5-ka” oprócz najlepszych mieszkańców Gmina Dywity przyciągnęła też mieszkańców Olsztyna, okolicznych gmin, ale także mieszkańców Mazowsza, czy Pomorza. W nagrodę każdy otrzymał pięknu medal z dywickim sterowcem, dodatkowo najlepsi w swoich kategoriach puchary, a wszyscy elektroniczny pomiar czasu, posiłek, wodę i zabezpieczenie medyczne. Imprezę zorganizowała Gmina Dywity, LZS Dywity i OSP z terenu gminy. Partnerem technicznym był superczas.pl, a sponsorami Drukarnia Spręcograf, Agencja Reklamowa Demo i Trenerzy Wellness z Olsztyna z Emilią Lachowicz na czele. „Dywicka 5-ka” zebrała wiele pozytywnych wśród uczestników i kibiców, że powinna wejść na stałe do kalendarza wydarzeń w Gminie Dywity.

– Widać wyraźnie, że ludzie potrzebują brać czynny udział w wydarzeniach i być aktywnym zyskując przy okazji pozytywne efekty dla zdrowia i kondycji – mówi Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

W kategorii open mężczyzn w biegu zwyciężył Krzysztof Sulewski z Barczewa przed Grzegorzem Zahorskim z Braniewa i Przemysławem Flagą z Barczewa. Wśród kobiet w biegu wygrała Daria Mitręga z Olsztyna przed Magdą Ingielewicz z Braniewa i Katarzyną Piechocką z Ostródy.

Najszybsi biegacze z gminy Dywity to: Joanna Meller – czwarta wśród pań i Sylwester Paluch – piąte miejsce wśród mężczyzn. W biegu Nordic Walking wśród mężczyzn wygrał  Jakub Zaremba z Olsztyna przed Adamem Adamczykiem z Warszawy i Maciejem Jurczakiem z Dobrego Miasta. Wśród pań najszybszą kijkowiczką była Alicja Bertel z Olsztyna przed Ewą Branczewską z Mławy i Moniką Komorowska z Dobrego Miasta. Katarzyna Pach z Różnowa zajęła czwarte miejsce wśród pań, a Daniel Zadworny z Gadów był 10 wśród panów.