Na sygnale

Dwie kobiety potrącone na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Płoskiego

Przejście dla pieszych to miejsce, w którym piesi powinni czuć się bezpiecznie. To miejsce, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność! Wczoraj do niebezpiecznej sytuacji, w której potrącone przez kierującego mercedesem zostały dwie kobiety, doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych na ul. Płoskiego. Poszkodowane w zdarzeniu kobiety w wieku 31 i 33 lat zostały przetransportowane do szpitala. 20-letni kierowca mercedesa był trzeźwy – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, którym cieszył się zaledwie dwa lata.

Wczoraj (02.07.2020) po godzinie 20:30 w Olsztynie na ul. Płoskiego doszło do wypadku drogowego z udziałem kierowcy samochodu osobowego oraz dwóch kobiet, które przechodziły przez oznakowane przejście dla pieszych. Jak wynika z policyjnych ustaleń, odpowiedzialnym za to zdarzenie jest 20-letni kierowca osobowego mercedesa, który nie zachował szczególnej ostrożności podczas przejeżdżania przejścia dla pieszych.

Sytuacja była bardzo poważna, ponieważ jedna z uczestniczek tego zdarzenia, która odniosła obrażenia wymagające natychmiastowej pomocy medycznej była w ciąży. Poszkodowane kobiety karetką pogotowia zostały przetransportowane do szpitala. Jedna z uczestniczek zdarzenia odniosła obrażenia skutkujące rozstrojem zdrowia pow. 7 dni w związku z czym zdarzenie drogowe zostało zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – był trzeźwy. Z uwagi na poważny charakter zdarzenia oraz na spowodowanie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia pieszych, mundurowi zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Źródło:  KMP Olsztyn (rp/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*