Na sygnale

Dwa utonięcia na terenie powiatu olsztyńskiego

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności dwóch utonięć, do których doszło na jeziorach w gminie Dobre Miasto i Biskupiec. Funkcjonariusze wciąż przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Nigdy nie zapominajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

W niedzielę (20.06.2021r.) doszło do dwóch tragicznych w skutkach zdarzeń na jeziorach w powiecie olsztyńskim, w wyniku których utonęło 2 mężczyzn.

Do pierwszego z nich doszło na jeziorze Gilgajny w gminie Dobre Miasto. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 48-letni mieszkaniec województwa opolskiego postanowił przepłynąć jezioro wpław. W odległości około 200 metrów od brzegu zaczął się topić. Natychmiast na pomoc ruszyły mu osoby, które zauważyły, że może on potrzebować pomocy. Świadkowie wyciągnęli poszkodowanego z wody i przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Niestety pomimo udzielonej pomocy, mężczyzna zmarł.

Do drugiego utonięcia doszło na jeziorze Dadaj w gminie Biskupiec. W tym przypadku 51-letni mieszkaniec Warszawy, po tym, jak wszedł do wody, w pewnym momencie zniknął pod jej taflą. Natychmiast do poszukiwania mężczyzny przystąpiły osoby znajdujące się w pobliżu, w tym żona poszkodowanego. Na miejsce wezwano również służby ratunkowe. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty z wody. Niestety, pomimo udzielonej pomocy nie udało się przywrócić mężczyźnie funkcji życiowych.

W obu przypadkach policjanci powiadomili prokuratora, pod którego nadzorem były wykonywane czynności dochodzeniowo-śledcze. Zadaniem policjantów będzie dokładne zbadanie okoliczności tych tragicznych zdarzeń. Funkcjonariusze zweryfikują czy mężczyźni przed wejściem do wody pili alkohol.

Przypominamy, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Apelujemy o nieprzecenianie własnych umiejętności oraz rozsądek podczas wypoczynku nad wodą. W obu przypadkach do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło na terenie kąpielisk niestrzeżonych. Zaleca się, aby podczas wypoczynku na terenach wodnych korzystać z miejsc nadzorowanych przez ratownika wodnego.

Źródło: KMP Olsztyn (aj/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*