WiadomościZdjęcia i relacje z imprez

Drugi dzień VII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego już za nami

Piątek (11 grudnia) był drugim dniem VII Warmińskiego Jarmarku Świątecznego odbywającego się na Starym Mieście w Olsztynie. To kolejny dzień zabawy w świątecznej atmosferze, pełnej wrażeń, emocji i atrakcji.

Podczas drugiego dnia mieszkańcy Olsztyna jaki i przyjezdni mogli podziwiać świetlny labirynt „Alicji w krainie czarów” oraz iluminacje świetlne na staromiejskich kamienicach. Starówkę wypełniły świątecznie przystrojone stragany i wystawcy ze specjalnie dobranym asortymentem: rękodziełem, przysmakami, ozdobami choinkowymi, itp. Na scenie Warmińskiego Jarmarku Świątecznego odbył się występ zespołu folklorystycznego Mladuszka z Obwodu Kaliningradzkiego i występ chóru Collegium Musicum.

Główną atrakcją piątkowego wieczoru było spotkanie ze świętym Mikołajem z Rovaniemi, który rozdawał dzieciom prezenty. Następnie gość z Rovaniemi wybrał się na przejażdżkę tramwajem z Prezydentem Olsztyna Piotrem Grzymowiczem do parafii Matki Boskiej Fatimskiej przy ulicy Bajkowej. Tam święty Mikołaj spotkał się z dziećmi i obdarował je prezentami. Najmłodsi mogli sobie również zrobić z Mikołajem pamiątkowe zdjęcie.

Na zakończenie dnia odbyło kolędowanie z Radiem Olsztyn.

Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*