Na sygnale

Drogowe podsumowanie weekendu

W ubiegły weekend policjanci dbali o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Co cieszy, nie odnotowaliśmy żadnego wypadku drogowego. Policjanci byli wzywani do 14 kolizji drogowych. Niestety, w dalszym ciągu zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę auta „na podwójnym gazie”. Sprawcy przestępstw drogowych muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

W piątek (25.11.2022r.) policjanci na jednej z dróg w gminie Świątki zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że 47-latek nie powinien znaleźć się za kierownicą auta, gdyż nie ma do tego uprawnień. Ponadto po wstępnym badaniu narkotesterem okazało się, że mężczyzna mógł prowadzić pojazd pod wpływem narkotyków. W związku z czym 47-latek został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano mu krew do badań. Kierowanie pojazdem bez uprawnień jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych, a także zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto, jeżeli okaże się, że mężczyzna prowadził pojazd pod wpływem narkotyków, że swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

W sobotę (26.11.2022r.) policjanci z olsztyńskiej drogówki na DK 16 w pobliżu m. Podlejki zatrzymali do kontroli bmw. Funkcjonariusze zaraz po podejściu do kierującego wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 58-latka ponad 2 promile alkoholu. Policjanci nieodpowiedzialnemu kierującemu zatrzymali prawo jazdy.

W niedzielę (27.11.2022r.) oficer dyżurny Komisariatu Policji w Dobrym Mieście otrzymał zgłoszenie, że na jednej z gminnych dróg inny uczestnik ruchu drogowego uniemożliwił dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w pewnym momencie zauważył jadącego z naprzeciwka osobowego peugeota, którego kierowca nagle zatrzymał auto w poprzek drogi. Świadek zatrzymał swój pojazd i postanowił sprawdzić, co było powodem jego nietypowego zachowania. Zaraz po podejściu do kierującego wyczuł od niego silny zapach alkoholu, a następnie zabrał mu kluczyki od auta, uniemożliwiając dalszą jazdę i zadzwonił na numer alarmowy. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, któremu został przekazany mężczyzna. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Dobre Miasto. Mężczyzna był kompletnie pijany – miał problemy z utrzymaniem równowagi, a jego mowa była bełkotliwa.

Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Wkrótce 30 i 58-latek przed sądem odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz kierowania pojazdami i wysoka grzywna.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*