Na sygnale

Dokonali kilkudziesięciu włamań na terenie powiatu piskiego. Zostali zatrzymani

Policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali trzy osoby, w tym kobietę i dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie kilkudziesięciu włamań na terenie powiatu piskiego. Oprócz zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem sprawcy mają na swoim koncie także oszustwa. Jeden z mężczyzn dwukrotnie został zatrzymany, kiedy jechał samochodem łamiąc dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez sąd. Funkcjonariusze odzyskali mienie o łącznej wartości około 20 000 złotych. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie od pewnego czasu pracowali nad ustaleniem i zatrzymaniem sprawców dokonujących włamań na terenie gminy oraz całego powiatu piskiego. Nieznane osoby włamywały się do domów, domków letniskowych oraz kradły paliwo z samochodów. W wyniku intensywnej pracy operacyjnej oraz czynności procesowych policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o dokonywanie tych czynów. To 37-letnia mieszkanka gminy Ruciane – Nida, jej 25-letni partner mieszkający w Orzyszu oraz ich 32-letni znajomy z gminy Pisz. Grupa ta działała na terenie powiatu piskiego, a zwłaszcza gminy Ruciane – Nida i Orzysz.

Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili, że osoby te włamały się do dwóch domów na terenie gminy Ruciane – Nida. Do jednego z nich weszli uszkadzając drzwi balkonowe. Ze środka zabrali m.in.: telewizor, zegar ścienny, barometr, komplet rzeźb, teleskop, lornetkę i inne wartościowe przedmioty o łącznej wartości blisko 16 000 złotych. Ta sama grupa włamała się do kontenera na narzędzia oraz do domków letniskowych w jednej z miejscowości na terenie gminy Pisz. Do tego w gminie Orzysz dokonali kradzieży z włamaniem do dwóch samochodów ciężarowych, z których ukradli paliwo. Włamywali się także do domków letniskowych na działkach ogrodowych w Orzyszu, skąd kradli m.in. elektronarzędzia i butle gazowe. Większość skradzionych rzeczy, wartości około 20 000 złotych, została odzyskana przez policjantów. Przedmioty te funkcjonariusze znaleźli w miejscu zamieszkania kobiety. Inne zastawione zostały w lombardach.

Śledczy w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą. Teraz muszą ustalić właścicieli odzyskanych przedmiotów ponieważ niektórzy pokrzywdzeni nie wiedzą jeszcze, że padli ofiarą przestępstwa. Na chwilę obecną zatrzymane osoby usłyszały już zarzuty oszustw dotyczących zastawiania w lombardach skradzionych rzeczy. Wprowadzały bowiem właścicieli tych punktów w błąd co do własności zastawianych przedmiotów. Do tego doszły zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem, a 25-latek usłyszał także zarzuty dwukrotnego kierowania pojazdem marki BMW naruszając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

To nie jedyne czyny, za jakie odpowiedzą zatrzymane osoby. Lista ta będzie znacznie dłuższa. Jest to tylko kwestią czasu i zakończenia czynności procesowych przez policjantów prowadzących tą sprawę. Wszystkie osoby, które podejrzewają, że padły ofiarą przestępstwa proszone są o zgłoszenie tego faktu w najbliższej jednostce policji lub pod nr 112.

Źródło: KWP Olsztyn (as/rj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*