Wiadomości

Dodatkowe pieniądze na budowę nowego boiska na stadionie miejskim

Olsztyńscy radni zdecydowali o dodatkowych pieniądzach na ważną inwestycję. Teraz OSiR będzie mógł podpisać umowę na budowę nowego boiska na stadionie miejskim.

Do przetargu ogłoszonego przez Ośrodek Sportu i Rekreacji stanęła tylko jedna firma, która zaoferowała za realizację zadania prawie 6,4 mln złotych. To o ok. pół miliona złotych więcej, niż wynikało z szacunkowej wartości prac. Dlatego konieczna była zgoda Rady Miasta na przekazanie dodatkowych pieniędzy na ten projekt.

Podczas nadzwyczajnej, czwartkowej (14 czerwca) sesji rajcowie jednomyślnie przegłosowali proponowane zmiany w budżecie miasta. To oznacza, że umowa może zostać podpisana już we wtorek (19 czerwca).

Zadanie, które będzie realizowane na stadionie przy al. Piłsudskiego to nie tylko wymiana murawy. To kompleksowa inwestycja, dostosowująca płytę boiska do najwyższych standardów. Będzie podgrzewana, z systemem 19 zraszaczy oraz wyposażona w odwodnienie. Dodatkowo wykonawca ma dostarczyć po dwie bramki piłkarskie oraz do rugby. Zakres zadania dotyczy też kupna nowoczesnej kosiarki.

Prace, których wykonawcą będzie warszawska spółka TAMEX Obiekty Sportowe, powinny być zrealizowane do końca sierpnia.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*