Polecane artykuły

Do czego służą pręty gwintowane?

Pręty gwintowane to elementy o dość szerokim spectrum zastosowania.

Te wyroby hutnicze z powodzeniem używa się w wielu branżach. Są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku elementów różnego rodzaju konstrukcji. Znajdą też zastosowanie w sektorze produkcyjnym. Są ważnymi elementami maszyn i urządzeń, a wielu przypadkach mają wręcz olbrzymie znaczenie.

Co warto wiedzieć o prętach gwintowanych?

Pręty gwintowane maja charakterystyczną budowę. Jest ona dość prosta. To zazwyczaj podłużne elementy o gwintowanej powierzchni, do których produkcji użyto wysokiej klasy materiałów. Z racji tego nie są wrażliwe na różnego rodzaju uszkodzenia, wstrząsy czy uderzenia. Sprawdzą się nawet w dość trudnym środowisku i zmiennych warunkach atmosferycznych.

Gdzie stosuje się pręty gwintowane?

Pręty gwintowane są ważnym elementem konstrukcyjnym. Dowodem na to będzie ich szerokie zastosowanie w branży budowlanej gdzie służą jak istotny element łączący poszczególne części budynków. Zapewniają doskonałą stabilność ponieważ można je stosować zarówno w poziomie, jak i w pionie. Stosuje się je również w systemach wentylacyjnych, podwieszanych instalacjach, w tym, także przy klimatyzacji pomieszczeń. Z jednej strony zapewniają stabilność połączeń, a z drugiej umożliwiają rozbudowę konstrukcji.

Wybierając pręty gwintowane warto stawiać na sprawdzonych producentów, takich jak np. forma ELGO – ekspert w produkcji śrub i elementów złącznych.

Firma Elgo oferuje produkty najwyższej jakości takie jak pręty gwintowane, kwasoodporne, nierdzewne, szpilki, kotwy i inne złącza śrubowe. Dysponują także produktami o różnej średnicy, skoku gwintu i długości, idealnymi do prac i zastosowaniu przy dużo wyższych temperaturach np. C35E, C45E, 25CrMo4, 42CrMo4. Także złącznikami prętów gwintowanych. Do każdego zamówienia podchodzą w sposób indywidualny, dzięki czemu możliwe są takie prace związane z prętami, jak podtaczanie, frezowanie, czy odkuwanie na zimno lub gorąco ich części. Na życzenie wykonują też prace tokarskie.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*