Zapowiedzi wydarzeń

Dni Olsztyna z Miejską Biblioteką Publiczną

„Przed dawnymi, dawnymi laty bursztynowym traktem przyszedł w okolice Olsztyna święty Jakub.”*

Na pamiątkę wydarzeń, które opisywała w jednej ze swoich legend Maria Zientara-Malewska, ostatni tydzień lipca w Olsztynie upływa pod znakiem święta jego patrona – św. Jakuba. Jak co roku bogatą ofertę kulturalno-artystyczną Dni Olsztyna uzupełni szereg wyjątkowych wydarzeń przygotowanych przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Program wypełnią spotkania autorskie oraz kolejna odsłona cyklu „Bez korekty”.

  • 22 lipca (czwartek), godz. 17.00, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) – spotkanie z Łukaszem Staniszewskim – pisarzem, dramaturgiem i twórcą scenariuszy słuchowisk radiowych. Jest autorem powieści „Małe Grozy”, hipnotyzującej i magicznej opowieści z serca Warmii, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego w 2020 r.

Uczestnicy spotkania będą mieli niebywałą okazję wysłuchania słuchowiska, w którym aktorzy czytają fragmenty powieści.

 

Z Autorem rozmawiać będzie Monika Stępień.

 

  • 23 lipca (piątek), godz. 17.00 – spotkanie z Joanną Jax, Planeta 11 (al. Piłsudskiego 38) – autorką sagi o Von Beckach, sagi „Zemsta i przebaczenie” oraz cyklu poświęconego zsyłkom do Kazachstanu – „Zanim nadejdzie jutro”, a także „Prawda zapisana w popiołach”. Spotkania z Autorką to nie tylko wspaniałe przeżycie dla wszystkich miłośników jej literatury, ale również niepowtarzalna lekcja historii.

Prowadzenie: Katarzyna Janków-Mazurkieiwcz

  • 24 lipca (sobota), godz. 18.00 – gościem kolejnego odcinka cyklu „Bez korekty” będzie Zbigniew Chojnowski – poeta, krytyk literacki, historyk literatury, prof. zwyczajny nauk humanistycznych, autor książek poetyckich oraz monografii autorskich. Na premierę zapraszamy na fanpage MBP oraz na kanał na YouTube.

Realizacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie

Zdjęcia i montaż: Kamil Iwańczyk

Miejska Biblioteka Publiczna zachęca mieszkańców miasta do wspólnego świętowania Dni Olsztyna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*