Polecane artykuły

Długi weekend, zwiedzamy Polskę

Długi weekend to najczęściej czas, w którym święto państwowe wypada bezpośrednio przed lub po sobocie i niedzieli. W ten sposób możemy cieszyć się kilkoma dniami wolnymi. Ten czas warto poświęcić na wyjazd, aby zwiedzać różne ciekawe miejsca.

Poznań – to nie tylko koziołki

Symbolem Poznania są oczywiście charakterystyczne koziołki, które bodą się w samo południe na ratuszu. I choć jest to naprawdę ciekawa atrakcja, miasto ma znacznie więcej fantastycznych elementów do zaoferowania. Przede wszystkim podczas pobytu w tym miejscu udaj się do Starego Miasta. Nic tak nie oddaje klimatu średniowiecznego, jak Odwach, czy Bazylika Farna. Oczywiście to nie wszystko, co Poznań ma do zaoferowania. Spacer po Starym Mieście możesz wzbogacić o wizytę w parku, teatrze lub dowolnym muzeum – a tych w mieście jest naprawdę sporo. Jak na długi weekend przystało, warto znaleźć także obiekt noclegowy, który zapewni komfort oraz dogodną lokalizację. Wybrany przez Ciebie hotel Poznań powinien znajdować się w niedalekiej odległości od najważniejszych atrakcji miasta. Jednocześnie na uznanie zasługują te obiekty, które jednocześnie usadowione są w spokojnej okolicy. Doskonałym tego przykładem jest HP Park, mieszczący się bezpośrednio przy spokojnym Jeziorze Maltańskim.

Wrocław – wyspy i klimatyczny rynek

W przypadku długiego weekendu świetnym pomysłem na spędzanie czasu jest pobyt we Wrocławiu. To miasto na Dolnym Śląsku charakteryzujące się mostami oraz wysepkami, ze względu na swoje położenie. Przez sam środek Wrocławia przepływa Odra – jej potok opływa wiele wysepek, które nie tylko fenomenalnie się prezentują, ale są również elementem atrakcji turystycznej. Z niektórych wysoko położonych miejsc możesz obserwować je w swojej pełnej krasie. Jeżeli chcesz zachowywać się Wrocławiem, koniecznie odwiedź Sky Tower. Dodatkowo warto poznać nieco bliżej dostępne muzea oraz obiekty zabytkowe. Na uznanie zasługuje także malowniczy rynek. Długi weekend umili hotel Wrocław, najlepiej zlokalizowany blisko centrum. Wówczas krótkim spacerkiem udasz się do dowolnego miejsca będącego atrakcją turystyczną wartą uwagi.

Olsztyn – piękno Warmii i Mazur

Długi weekend możesz również spędzić w północnej części Polski – i nie musi być to Morze Bałtyckie. W tym zakresie do zaoferowania najprawdopodobniej najwięcej mają Warmia i Mazury. Warto na kilka dni zatrzymać się w Olsztynie – samo miasto dysponuje szeregiem naprawdę ciekawych atrakcji, czego przykładem są: stare miasto i ratusz, Zamek Kapituły Warmińskiej, czy Park Centralny. Jeżeli chcesz się odprężyć, do Twojej dyspozycji pozostaje Plaża Miejska i Jezioro Kortowskie. Dodatkowo pobyt w tym mieście możesz potraktować jako “bazę wypadową” do innych miejsc znajdujących się w okolicy. Nie brakuje jezior, ścieżek rowerowych oraz miejsc na długie i klimatyczne spacery, które pozwalają cieszyć się pięknem natury. Jeżeli interesuje Cię hotel Olsztyn, wybierz HP Park, znajdujący się bezpośrednio przy Jeziorze Kortowskim. To miejsce przyjazne dla par, rodzin oraz dzieci – idealne na długi weekend.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*