Zapowiedzi wydarzeń

Defying zaprasza na RELEASE PARTY nowego albumu „Wadera”

Olsztyński zespół Defying zaprasza na RELEASE PARTY nowego albumu „Wadera”, który swoją premierę będzie miał już 23.02.2024 r. Nowa płyta redefiniuje muzykę zespołu, która aktualnie może być określana jako progresywny post/black metal. Na koncercie zaprezentowany zostanie cały materiał z nowego albumu, a to wydarzenie przypada w dziesiątą rocznicę debiutu olsztyńskiego kwartetu.

Gościnnie wystąpi olsztyńska zjawiskowa Gorycz oraz stołeczna hipnotyczna Datûra. Takiej dawki emocji jakie będą tego wieczoru jeszcze na tej scenie nie było!

Początki Defying sięgają jeszcze 2008 roku, ale dopiero po kilku latach i zmianach personalnych światło dzienne ujrzał debiutancki longplay „Nexus Artificial” (2014). Wydana dwa lata później EP „The Splinter of Light We Misread” ugruntowała specyficzną eklektyczną koncepcję zespołu na muzykę. Łączenie różnorodnych odmian ciężkiego grania, jak post- czy prog-metalu z blackiem, sludgem czy ambientem stało się atrybutem Defying. W muzyce kwartetu doszukać się można wielu instrumentów rzadziej spotykanych w gatunku, jak instrumenty dęte czy smyczkowe. Promowany album „Wadera” jest inspirowany polskim horrorem „Wilczyca” (1983) i opowiadaniem „Wadera” (1977) Jerzego Gierałtowskiego. To muzyczna opowieść o zemście zza grobu, opowiedziana w duchu mrocznego romantyzmu.

Defying: https://www.facebook.com/defyingpoland

„Tempus Infaustum” video: https://youtu.be/yR81XVwtWvM

„The Fugue” video: https://www.youtube.com/watch?v=dpdjU76CNfQ

 

Olsztyńska Gorycz powstała w 2016 roku, a w jej skład wchodzą muzycy znani między innymi z Non Opus Dei / Third Degree / Aeon. Zespół zadebiutował albumem „Piach” wydanym przez Pagan Records, niosąc wieloznaczną, wisielczą poetykę splecioną z przygnębiającą muzyką. Po czterech latach Gorycz zapowiedziała następcę świetnie przyjętego debiutu. Album zatytułowany „Kamienie” ukazał się w listopadzie i jest logiczną kontynuacją kierunku, który kwartet obrał na „Piachu”. Obecnie zespół tworzy muzykę na nową płytę.

Gorycz: https://www.facebook.com/togoryczidzie/

Datûra to hipnotyczne melodie i opowieści z pogranicza snu i jawy, dzikie rytmy i krzyki rozpaczy otulone kojącymi śpiewami i atmosferycznymi gitarami. Skład powstał w Warszawie w 2020, a w grudniu 2022 wydał debiutancki mini-album zatytułowany „Datûra”. Obecnie zespół jest w trakcie wydawania nowego długogrającego albumu.

DATURA: https://www.facebook.com/datura.band

SZCZEGÓŁY:

Wydarzenie: https://fb.me/e/4ZBg1fHkA

Data: 16 marca 2024, godz. 18:30

Miejsce: Scena Zgrzyt (Browar Warmia) – Nowowiejskiego 15, Olsztyn

BILETY:

PRZEDSPRZEDAŻ – 50 PLN

https://goout.net/pl/bilety/defying-premiera-albumu+gorycz+datura/rmrw/

W DNIU KONCERTU – 60 PLN

[płatność gotówką lub blikiem]

 

GODZINÓWKA:

18:30 – bramka

19:00 – Datûra

20:00 – Gorycz

21:00 – Defying

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*