Na sygnale

Dachowanie na drodze ekspresowej S7

5-letni chłopiec i 40-letnia kobieta zostali przetransportowani do szpitali po tym jak auto osobowe, którym podróżowali dachowało w przydrożnym rowie w pobliżu węzła Powierz na drodze ekspresowej S7. 41-letni kierujący nie doznał obrażeń, był trzeźwy. Nidziccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

We wtorek (02.07.2024 r.) około godz. 14:00 dyżurny nidzickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego na drodze ekspresowej S7 w pobliżu węzła Powierz. Z ustaleń policjantów ruchu drogowego zadysponowanych do obsługi zdarzenia wynikało, że 41-letni kierujący samochodem osobowym marki BMW, jadąc w kierunku Nidzicy nie dostosował prędkości do warunków drogowych, co skutkowało utratą panowania nad pojazdem i dachowaniem w przydrożnym rowie.

Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy Nidzicy. Kierujący był trzeźwy nie wymagał hospitalizacji, natomiast 40-letnia pasażerka z uwagi na powstałe obrażenia została przewieziona karetką pogotowia ratunkowego do szpitala w Działdowie, a lotnicze pogotowie ratunkowe przetransportowało 5-letniego chłopca  do szpitala w Olsztynie.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci ruchu drogowego i grupa dochodzeniowa wraz z technikiem kryminalistyki. Teraz funkcjonariusze będą wyjaśniali wszelkie przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Źródło: KWP Olsztyn (ap/kh)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*