Wiadomości

Cztery firmy chętne do budowy węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście

Cztery firmy złożyły oferty wykonania węzła przesiadkowego Olsztyn-Śródmieście. Najkorzystniejsza z nich jest wyższa, niż kwota przeznaczona na zaplanowane prace.

Swoje oferty zgłosiło dwóch potencjalnych wykonawców ze stolicy Warmii i Mazur oraz po jednej firmie z Dywit oraz z Piaseczna. Najkorzystniejsza finansowo była propozycja Przedsiębiorstwa Budowlanego „Skorłutowski” – nieco ponad 4,6 mln złotych. Pozostałe oferty przekroczyły pięć mln zł, a najdroższa z nich to ok. 5,7 mln zł.

Wszystkie złożone oferty przekraczają budżet zaplanowany na tę inwestycję. Kwota zapisana na realizację tego zadania to 4,167 mln zł.

– Teraz sprawdzamy, czy oferty, które do nas trafiły, są zgodne z określoną przez nas specyfikacją – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Po zakończeniu tego etapu prac podejmiemy decyzję, czy postaramy się wygospodarować w budżecie niezbędna kwotę, czy ponownie rozpiszemy przetarg.

Główny zakres prac to budowa jezdni i chodników umożliwiających zarówno dotarcie do przystanku kolejowego, jak i – zlokalizowanego w ciągu ul. Partyzantów – przystanku komunikacji miejskiej. Teren zostanie zagospodarowany w taki sposób, aby utworzyć park z elementami upamiętniającymi dawny cmentarz ewangelicki (m.in. Pawilon Pamięci, lapidarium, specjalne ścianki).

Nie zabraknie małej architektury, miejsc postojowych typu Kiss&Ride oraz miejsca do montażu stacji roweru miejskiego. Wybudowana i przebudowana zostanie także podziemna infrastruktura. Natomiast wśród nasadzeń zieleni zaplanowano m.in. lipy drobnolistne, tuje, grab pospolity, bluszcz.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*