WiadomościZapowiedzi wydarzeń

Cykl festynów w ramach działań „Bezpieczne Ferie 2024”

22 stycznia w województwie warmińsko-mazurskim rozpoczynają się ferie zimowe.To czas, nie tylko wyjazdów – podróży, rekreacji zimowej, ale także odpoczynku od obowiązków szkolnych dzieci i młodzieży. Podczas aktywnego wypoczynku musimy jednak pamiętać o wielu zasadach bezpieczeństwa oraz o zdrowym rozsądku. Policjanci również przygotowują się do ferii zimowych, organizując spotkania profilaktyczne i akcje poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas zimowego wypoczynku. Od najbliższego poniedziałku (tj. 15.01.2024 r.) rusza cykl czterech festynów profilaktycznych pn. „Bezpieczne ferie 2024″.

Organizatorem wydarzeń jest Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Olsztynie oraz Komenda Miejska Policji w Olsztynie. W przedsięwzięciach tych aktywnie uczestniczyć będą również: Komenda Miejska PSP w Olsztynie wraz z OSP, Wody Polskie, Lasy Państwowe, Nadleśnictwa: Nowe Ramuki, Kudypy, Olsztynek, Olsztyn, Wipsowo i Wichrowo oraz gminy: Olsztynek, Dobre Miasto, Biskupiec i Barczewo.

Na uczestników festynów, które odbędą się nad czterema jeziorami w powiecie olsztyńskim, czeka moc atrakcji. Na plażach będzie można spotkać policjantów, strażaków, medyków oraz leśników, od których wszyscy uczestnicy, a zwłaszcza dzieci, będą mogli dowiedzieć się jak zachowywać się w domu, na dworze – na stoku narciarskim, lodowisku, nad jeziorem czy w lesie, aby być bezpiecznym. Poza wiedzą teoretyczną przekazaną przez specjalistów, przygotowane zostaną pokazy dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy akcji ratunkowej na wodzie. Będzie to doskonały czas aby zademonstrować najmłodszym, jak powinni się zachować w sytuacji zagrożenia oraz jakich zachowań należy unikać. Zainteresowani poznają również tajniki pracy policjantów, leśników, strażaków czy ratowników medycznych.

W czasie festynów reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie promować będą akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” oraz konkurs „Śnieżny Dekalog”.

Poza oglądaniem pokazów ratowniczych, dzieci będą mogły zobaczyć, jak wygląda posłuszeństwo psa służbowego. Policyjny przewodnik psa opowie jak się zachować w przypadku, gdy zaatakuje nas agresywne zwierzę. Dzieci będą mogły sprawdzić nabytą wiedzę w trakcie prowadzonych konkursów, które odbywać się będą przy stoiskach profilaktycznych, w tym przy mobilnym centrum bezpieczeństwa „NOL-ek”. Organizatorzy imprezy przygotowali różne upominki dla zwycięzców quizów oraz smaczną niespodziankę.

Harmonogram festynów:
15 stycznia w godz. 10-12 gm. Biskupiec – plaża „Słoneczny Brzeg” w m. Rukławki;
16 stycznia w godz. 10-12 gm. Olsztynek – plaża miejska nad jez. Jemiołowo;
17 stycznia w godz. 10-12 gm. Barczewo – plaża w Zalesiu nad jez. Orzyc;
18 stycznia w godz. 10-12 gm. Dobre Miasto – plaża w m. Swobodna;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*