Wiadomości

Centrum Rekreacyjno – Sportowe Ukiel ponownie nagrodzone

Nie ma wątpliwości, że zagospodarowanie brzegów Jeziora Ukiel było jedną z najważniejszych olsztyńskich inwestycji ostatnich lat. Światowej klasy architektura i nowoczesne obiekty sprawiają, że nad największy olsztyński akwen przychodzą tłumy mieszkańców oraz turystów. Inwestycję doceniają również fachowcy.

W piątek, 13 maja w Pałacu Zamoyskich w Warszawie ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono Nagrody Roku SARP za najlepszy obiekt architektoniczny zrealizowany na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w roku 2015 oraz Nagrody SARP za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015. W kategorii przestrzeń publiczna laur trafił właśnie do Olsztyna za Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel.

– To dla nas ogromna radość i satysfakcja – mówił prezydent Piotr Grzymowicz, który odbierał nagrodę. – W przemyślany sposób zrealizowaliśmy tę inwestycję i są tego efekty. Ziściło się też pragnienie wielu olsztynian, by nasze miasto zwróciło się w kierunku jezior.

Laur trafił w ręce prezydenta Olsztyna oraz trzech zespołów architektów i wykonawcy obiektów.

Konkurs organizowany jest pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa.

Przypomnijmy, że CRS Ukiel zdobyło w ostatnich miesiącach szereg nagród, m.in. zwyciężyło w Top Inwestycjach Komunalnych, plebiscycie Kryształowa Cegła, zostało uhonorowane Nagrodą Bezpiecznego Brzegu. Jako jedyna inwestycja z Polski wzięła udział w międzynarodowym konkursie architektonicznym w Szanghaju.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” to najnowocześniejszy na Warmii i Mazurach kompleks sportowo-rekreacyjny, zlokalizowany nad największym olsztyńskim jeziorem (obejmujący swoim zasięgiem tereny byłej Plaży Miejskiej przy ul. Jeziornej, Przystani Kajakowej przy ul. Jodłowej i Bazy Sportów Wodnych przy ul. Sielskiej).

Osoby odwiedzające centrum korzystać mogą z szerokiej oferty usług rekreacyjno-sportowych. W sezonie letnim do dyspozycji udostępnione są: strzeżone kąpieliska z powiększonymi plażami, boiska do plażowej piłki siatkowej i koszykówki, wypożyczalnie sprzętu pływającego i sportowego (rowery, nordic walking, łyżworolki), wodny plac zabaw oraz wiele innych atrakcji. Zimą natomiast można skorzystać ze sztucznego lodowiska, wypożyczalni nart biegowych i wypożyczalni bojerów. Cały rok korzystać można z hali do siatkówki plażowej, boisk do squash, siłowni, snowparku i skateparku.

Źródło: UM Olsztyna/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*