Na sygnale

Ciągnikiem uderzył w karetkę. Kierowca był nietrzeźwy

W środę (21.08.2019) policjanci interweniowali w sprawie kolizji drogowej, do której doszło na trasie Pieszkowo – Bądze. Doszło tam do kolizji drogowej z udziałem ambulansu i ciągnika rolniczego z przyczepą bocznego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim ustalili, że pijany 36–latek kierujący ciągnikiem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka ambulansem. Trzem osobom biorącym udział w tym zdarzeniu na szczęście nic się nie stało.

36–letni mieszkaniec gminy Górowo Iławeckie nie miał uprawnień do kierowania, a ciągnik i przyczepa nie były dopuszczone do ruchu po drogach publicznych, nie miał bowiem przeglądu technicznego i opłaconego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Kierujący odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i dwa wykroczenia: kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu i kolizję drogową. Dodatkowo musi liczyć się z konsekwencjami jakie wyciągnie wobec niego Fundusz Gwarancyjny z tytułu nieopłacenia obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Źródło:KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*