Chcieli wysadzić bankomat w Dywitach

- Kategoria: Na sygnale, Wiadomości
0

fot. UG Dywity

W nocy z poniedziałku na wtorek (14/15 lutego) doszło do próby wysadzenia bankomatu zlokalizowanego w  budynku Urzędu Gminy Dywity.

We wtorek (15.02.2022) w nocy policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie uzyskali informację o próbie włamania do bankomatu mieszczącego się przy budynku Urzędu Gminy w Dywitach (gm. Olsztyn). Okazało się, że dwóch sprawców uszkodziło urządzenie, lecz nie udało im się dostać do jego wnętrza, tym samym nie byli w stanie zabrać z niego pieniędzy. Mężczyźni w wieku 37 i 31 lat zostali zatrzymani bezpośrednio po zdarzeniu, po krótkim pościgu. Jak się okazało, na miejsce zdarzenia przyjechali skradzionym wcześniej autem, które po zatrzymaniu sprawców, zostało zabezpieczone przez policjantów.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Po analizie zabezpieczonego materiału i ekspertyzy biegłego, będzie można szczegółowo określić sposób działania sprawców.

Zatrzymani trafili do policyjnych cel, oczekując na przedstawienie zarzutów.
Postępowanie w sprawie zdarzenia w Dywitach jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Olsztyn – Północ.

 

Bankomat jest okopcony i lekko zniszczony. Był wyposażony w ochronę antywybuchową. Na miejscu pracuje policja, w tym. m. in. pirotechnicy, są również przedstawiciele banku. Urzędnicy zostali wpuszczeni do swojego miejsca pracy około godziny 7:50.

15 lutego kasa w urzędzie gminy będzie nieczynna. Wpłat można dokonywać w filii WBS w Dywitach w godz. 8:45-16:30 – informuje UG Dywity

Źródło: KWP Olsztyn/UG Dywity

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Miasto planuje kupno i montaż kolejnych energooszczędnych opraw LED

Stolica Warmii i Mazur planuje kupno i montaż