Na sygnale

Chcieli ukraść elektronarzędzia w jednym z olsztyńskich marketów budowlanych

30 i 38-latek postanowili ukraść elektronarzędzia w jednym z marketów budowlanych na terenie Olsztyna. 38-latek został ujęty przez pracownika ochrony i przekazany interweniującym policjantom. Ponadto okazało się, że miał przy sobie narkotyki, a ponad to okazało się, że w 2021 roku dokonał też kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego w gminie Jeziorany. Z kolei 30-latek oddalił się ze sklepu przed przyjazdem służb. Mężczyzna postanowił sam zgłosić się do olsztyńskiej jednostki Policji chcąc odebrać klucze od mieszkania od swojego kolegi. 30-latek również został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli już zarzuty. Wkrótce za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W ubiegłą środę (01.02.2023) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie miasta. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol, który ustalił szczegóły zdarzenia. Z relacji pracownika ochrony wynikało, że dwóch mężczyzn dokonało kradzieży elektronarzędzi o łącznej wartości prawie 1000 złotych. Sprawcy skradziony towar mieli schować pod ubranie oraz do plecaka i nie płacą za towar opuścić sklep. Całe zdarzenie oraz wizerunki mężczyzn zarejestrowały kamery monitoringu. Jeden z nich został ujęty przez pracownika ochrony po przekroczeniu linii kas, a drugi oddalił się ze sklepu przez przyjazdem służb.

Policjanci wylegitymowali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Olsztyna. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. A to nie koniec jego problemów. Okazało się, że 38-latek w bieliźnie ukrył woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana o łącznej masie ponad 35 gramów. Zabezpieczony materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Biskupcu celem ustalenie miejsca pobytu do celów prawnych oraz do sprawy prowadzonej przez policjantów z Biskupca. Okazało się, że mężczyzna w 2021 roku włamał się do pomieszczenia gospodarczego na terenie gminy Jeziorany. Łupem sprawcy padły elektronarzędzi o łącznej wartości ponad 1000 złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 38-latek usłyszał zarzut kradzieży, kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków. Ponadto okazało się, że w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Po kilku godzinach od jego zatrzymania do oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zadzwonił mężczyzna, podający się za kolegę 38-latka, który miał posiadać jego klucze od mieszkania i chciał je odebrać. Policjanci od samego początku podejrzewali, że może to być drugi sprawca kradzieży. 30-latek został zaproszony do olsztyńskiej jednostki policji i po potwierdzeniu, że jest współodpowiedzialny za kradzież w markecie budowlanym został zatrzymany.

30-latek odpowie za kradzież. W tym przypadku kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*