Na sygnale

Chciał wygrać na loterii kryptowalutowej. Mieszkaniec Olsztyna stracił blisko 39 tys. złotych

Wizja szybkiego zysku skusiła 66-letniego mieszkańca Olsztyna do udziału w loterii kryptowalutowej. Niestety, zamiast obiecanych pieniędzy, mężczyzna stracił blisko 39 tysięcy złotych. Policjanci ostrzegają i apelują o zachowanie rozsądku przy internetowych transakcjach.

W środę (09.02.2022) policjanci otrzymali zgłoszenie od 66-letniego mieszkańca Olsztyna, który poinformował, że w wyniku oszustwa stracił blisko 39 tys. zł. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że przeglądając strony internetowe zauważył loterię pieniężna opartą na handlu krypytowalutami. Mężczyzna kliknął w podany link oraz wpłacił niewielką sumę pieniędzy.

Następnego dnia 66-latek chciał wypłacić wygrane pieniądze, jednak system mu na to nie pozwalał. Po kilku dniach z pokrzywdzonym skontaktował się mężczyzna podający się za kierownika loterii. Oszust twierdził, że przed wypłatą wygranej musi zweryfikować jego tożsamość. W tym celu 66-latek przesłał zdjęcie dowodu osobistego oraz wchodził w przesłane linki. Okazało się, że w ten sposób przestępca zyskał dostęp do telefonu pokrzywdzonego oraz jego rachunku bankowego. W pewnym momencie mężczyzna zorientował się, że z jego konta bankowego zniknęło blisko 39 tysięcy złotych.

Pamiętajmy!

Nie dajmy się skusić pozornie atrakcyjnym ofertom szybkiego zysku. Podejmując decyzje finansowe zachowajmy zdrowy rozsądek i dużą ostrożność. Przed jej podjęciem dokładnie zweryfikujmy wiarygodność i rzetelność podmiotu, z którym zamierzamy współpracować. Zanim w ogóle zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkim zasadami, jakie dotyczą tego typu działalności

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*