Na sygnale

Chciał oszukać policjantów, podając się za swojego szwagra

Kierujący osobowym oplem nie dość, że nie miał przy sobie dokumentów, to próbował uniknąć odpowiedzialności za jazdę wbrew sądowemu zakazowi, podając się za swojego szwagra. Policjanci nie dali się zwieść i ustalili prawdziwe dane 39-latka. Wkrótce za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (04.03.2020) olsztyńscy policjanci na jednej z ulic w mieście zatrzymali do kontroli osobowego opla, którego kierujący przekroczył prędkość o 40km/h. Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów potwierdzających jego tożsamość, ale podał wszystkie potrzebne dane ustnie. Funkcjonariusze sprawdzili przekazane przez kierującego personalia w dostępnych bazach informatycznych, które wykazały, że mężczyzna nie jest 41-latkiem za którego się podawał.

Kierujący podał dane osobowe należące do jego szwagra, których wyuczył się na pamięć. Ponadto okazało się, że 39-latek z Elbląga ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swojej tożsamości oraz przekroczenie prędkości został ukarany mandatami. Wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem wbrew sądowemu zakazowi, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zatrzymali również kierującemu dowód rejestracyjny za brak aktualnych badań technicznych.

Źródło: KWP Olsztyn (aj/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*