Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” oficjalnie otwarte!

W sobotę 26 września 2015 roku odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego „Słoneczna Polana” przy ul. Sielskiej 38 w Olsztynie. Jest to trzecia część całorocznej infrastruktury wchodzącej w skład Centrum Rekreacyjno-Sportowego „Ukiel”.

Z tej okazji na wszystkich przybyłych gości czekało wiele atrakcji, wśród nich: przecięcie wstęgi i otwarcie pomostów, „wodowanie” miniaturowej żaglówki, rejsy łodzią motorową, koncert szantowy zespołu Szantaż, przegląd mody sportowej, regaty żeglarskie i mnóstwo gier i zabaw dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Na Słonecznej Polanie powstał całoroczny hangar z warsztatem szkutniczym oraz Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego. Budynki „spięte” są amfiteatralnym placem, z którego rozchodzi się widok na panoramę miasta. Całość została „wtopiona” w otaczający teren, dachy zaprojektowane są jako „dachy zielone” stanowiące naturalne przedłużenie istniejącego wzgórza.

Obiekty wyposażone zostały w nowoczesne i ekologiczne systemy ogrzewania i wentylacji. W ramach inwestycji powstała także przystań wodna z pomostami na ok. 100 jednostek pływających

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Aplikacja Siron – nowe narzędzie w rękach policjantów

W ręce warmińsko-mazurskich policjantów trafiło nowe narzędzie. Specjalistyczne