Ciekawostki

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel w finale konkursu World Architecture Festival

Budowa całorocznego Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel znalazła się w finale prestiżowego konkursu World Architecture Festival. Jest to jedna z najważniejszych międzynarodowych imprez, skoncentrowanych wokół najnowszych osiągnięć światowej architektury.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel zdobyło już wiele nagród, m.in. Top Inwestycja Polski Wschodniej 2015, 2. miejsce w konkursie „Europa to my” i znalazł się w finałowej trójce najlepszych inwestycji „Polska Pięknieje, czyli 7 Cudów Funduszy Europejskich”. Teraz ma szanse na wyjątkowe wyróżnienie – na początku listopada, jako jedyna polska budowla, powalczy o tytuł World Building of the Year 2015.

Finał Światowego Festiwalu Architektury (World Architecture Festival) odbędzie się 4 listopada 2015 roku w Singapurze. W czasie festiwalu, jak co roku, odbędą się dziesiątki spotkań, konferencji, debat z udziałem znanych badaczy i słynnych architektów

Nic dziwnego, że co roku tysiące projektantów z całego świata wysyła swoje prace do oceny jury WAF. A do zdobycia są tylko dwie nagrody: World Building of the Year i Future Project of the Year. I w tym wąskim gronie finalistów, w kategorii obiektów użyteczności publicznej (Civic and Community), znalazł się jeden obiekt z Polski.

Całoroczne Centrum Rekreacyjno-Sportowe powstało w 2014 roku na jeziorem Ukiel w Olsztynie. Obiekt zaprojektował zespół pracowni Dżus GK Architekci. Celem było jak najlepsze wkomponowanie budowli w istniejący krajobraz, przy jednoczesnym połączeniu wielu funkcji, które musiało spełniać centrum – przypominają urzędnicy.

Zainteresowanie mieszkańców Olsztyna i turystów pokazuje, że była to nieformalna budowla roku w naszym mieście. Miejmy nadzieję, że międzynarodowe jury będzie podobnego zdania i uda jej się zdobyć to zaszczytne miano także na skalę światową! – informuje Urząd Miasta Olsztyna.

[divider][/divider]

Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” to najnowocześniejszy na Warmii i Mazurach kompleks sportowo-rekreacyjny, zlokalizowany nad największym olsztyńskim jeziorem (obejmujący swoim zasięgiem tereny byłej Plaży Miejskiej przy ul. Jeziornej, Przystani Kajakowej przy ul. Jodłowej i Bazy Sportów Wodnych przy ul. Sielskiej).

Osoby odwiedzające centrum korzystać mogą z szerokiej oferty usług rekreacyjno-sportowych. W sezonie letnim do dyspozycji udostępnione są: strzeżone kąpieliska z powiększonymi plażami, boiska do plażowej piłki siatkowej i koszykówki, wypożyczalnie sprzętu pływającego i sportowego (rowery, nordic walking, łyżworolki), wodny plac zabaw oraz wiele innych atrakcji. Zimą natomiast można skorzystać ze sztucznego lodowiska, wypożyczalni nart biegowych i wypożyczalni bojerów. Cały rok korzystać można z hali do siatkówki plażowej, boisk do squash, siłowni, snowparku i skateparku.

CRS „Ukiel” to doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku o każdej porze roku, bez względu na wiek, pogodę i zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*