Na sygnale

Celowo wprowadzał auto w poślizg. Będzie tłumaczył się przed sądem

Szczycieńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego mieszkańca gminy, który w Szczytnie celowo wprowadzał swoje auto w poślizg, zmuszając tym samym innych uczestników ruchu drogowego do gwałtownego hamowania. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce 25-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Szczycieńscy stróże prawa na skrzyżowaniu ulic Kętrzyńskiego i Reja w Szczytnie wczoraj (03.01.2019) zatrzymali do kontroli drogowej 25-latka prowadzącego Audi A3. Powodem kontroli była brawura i bezmyślność kierowcy. Wyjeżdżając z ul. Reja i skręcając w ul. Kętrzyńskiego celowo wprowadził pojazd w poślizg, zaciągając hamulec ręczy podczas skręcania. Tym samym zmusił innych uczestników drogi go gwałtownego hamowania oraz „ucieczki” na chodnik. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Gdy 25-latek został poproszony przez policjantów o prawo jazdy powiedział, że go nie posiada, jednakże jest w trakcie jego wyrabiania. Dodał jedynie, że w przeszłości „nawywijał” i dlatego zostało mu zabrane prawo jazdy. Po sprawdzeniu danych w policyjnej bazie okazało się, iż faktycznie posiada on wydaną decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Tym samym dopuścił się on popełnienia przestępstwa z art. 180a k.k. oraz wykroczenia z art. 86§1 kw.

Teraz za swoją bezmyślność, głupotę oraz lekceważące podejście do życia swojego oraz innych odpowie przed Sądem. Grozi mu za to do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródo: KWP Olsztyn (aw/tm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*