Wiadomości

Celnicy zachęcają do używania mobilnej aplikacji „Granica”

Jak korzystać z mobilnej aplikacji „Granica” uczą ulotki przygotowane, i rozdawane, przez funkcjonariuszy Służby Celnej na wszystkich przejściach granicznych położonych na granicy Polski z Ukrainą, Białorusią i Rosją – informuje Ryszard Chudy, rzecznik olsztyńskiej Izby Celnej .

Warmińsko-mazurscy funkcjonariusze celni, 22 stycznia, od godziny 8-ej rano, rozpoczęli rozdawanie ulotek z informacją o tej aplikacji na przejściach granicznych z Obwodem Kaliningradzkim. Zostały one wydrukowane w języku polskim i rosyjskim. W sumie otrzyma je ponad 15 tysięcy osób przekraczających ten odcinek granicy.

Aplikacja mobilna Granica umożliwia podróżnym korzystającym z urządzeń mobilnych dostęp do aktualnej sytuacji na polskich, drogowych przejściach granicznych w zakresie m.in. długości kolejki, średniego czasu oczekiwania na odprawę, prognozy zmiany tego czasu w najbliższych godzinach, komunikatów dotyczących przejść granicznych (dostosowanych do aktualnej pozycji GPS użytkownika) oraz innych istotnych informacji np. odniesienia do obrazów z publicznie dostępnych kamer monitoringu).

Użytkownik oczekując na przekroczenie granicy będzie miał wyliczony indywidualny czas, który pozostał do wjazdu na teren przejścia zarówno w kierunku wywozowym, jak i przywozowym do Polski.

Jest ona bezpłatna i dostępna w sklepach poszczególnych systemów (App Store, Google Play, Windows Phone Store).

Do pobrania:

System Android

System iOS

System Windows Phone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*