Kultura

CEiIK zaprasza na film pt. „Wygrany”

W trzeci czwartek października (17 października 2013 r.) zapraszamy do DKF „ZA” na polski film „Wygrany” – powieść o przyjaźni na pozór niemożliwej; o ludziach, którzy szukają swego miejsca w życiu – miejsca, w którym wolność osobista stanowi punkt centralny.

To film o ściganiu się w życiu i sztuce – historia wybitnego młodego pianisty, który odrzucając szansę na wielką karierę, wygrywa.

Oliver, młody amerykański pianista polskiego pochodzenia, nie wytrzymując presji matki i wyrachowanego agenta, po rozstaniu z żoną przyjeżdża do Polski, gdzie zrywa europejskie tournee. Traci wszystko: miłość, uznanie i świetnie zapowiadającą się karierę. Ma przy tym do spłacenia olbrzymi dług. W hotelowym barze spotyka Franka, byłego profesora matematyki, namiętnego gracza i znawcę wyścigów konnych. Dzięki niemu poznaje Kornelię, piękną, nieco tajemniczą kobietę, która staje mu się coraz bliższa. Frank wprowadza Olivera w świat swojej pasji i pokazuje, że można żyć na własnych zasadach.

Seans odbędzie się w kameralnej sali filmowej (nr 48, pierwsze piętro) o godz.19.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, przy ul. Parkowej 1.

Obsada:7354202.3
Paweł Szajda (Oliver Linovsky), Janusz Gajos (Frank Goretzky), Grażyna Barszczewska (pani Linovsky, matka Olivera), Wojciech Pszoniak (profesor Karloff), Marta Żmuda Trzebiatowska (Kornelia), Wenanty Nosul (Max Runyon, manager Olivera), Andrzej Krukowski (Jack Goretzky, syn Franka), Peter J. Lucas (Maurice Boisset), Emil Karewicz (dziadek Olivera), Robert Gonera (ksiądz Andrzej) i inni.

Reżyseria: Wiesław Saniewski
Scenariusz: Wiesław Saniewski

Produkcja: Polska, USA 2011, 112 min.

Gatunek: fabularny

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*