Kultura

CEiIK zaprasza na film „Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka”

W czwartek, 10 grudnia 2015 roku o godz.17.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędzie się seans filmu „Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka”. Wstęp wolny.

Bohaterem filmu jest Honorowy Obywatel Olsztyna, niezwykły ambasador Olsztyna i regionu Warmii i Mazur, twórca sukcesów Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych.

Profesor Bohdan Głuszczak – człowiek, który przekształcił amatorski, terapeutyczny teatr w zjawisko niezwykłe w dziejach kultury polskiej, dzisiaj może nieco zapomniane…. Niegdyś ich występom towarzyszyły entuzjastyczne recenzje w Warszawie, w Berlinie czy Nowym Jorku.

Profesor z Pantomimą Olsztyńską wystąpili na deskach ponad 150 teatrów Europy i świata, zgarniając liczne nagrody. Jest cenionym animatorem kultury za granicą, gdzie stawia się jego działalność jako przykład kreacji – Bohdan Głuszczak i jego teatr uważani są za prekursorów arteterapii (terapii sztuką). Jego dorobek można też znaleźć w Archiwum Państwowym, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz archiwach Radia Olsztyn, archiwach TVP SA. czy olsztyńskich/wojewódzkich annałach i wydawnictwach okolicznościowych.

Emisja filmu zostanie powtórzona w Działdowie (14.12.2015) oraz w Moragu (16.12.2015). Wstęp wolny.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*