CEiIK zaprasza na film „Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka”

- Kategoria: Kultura
0

W czwartek, 10 grudnia 2015 roku o godz.17.00 w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbędzie się seans filmu „Krok ponad ciszą. Metoda profesora Głuszczaka”. Wstęp wolny.

Bohaterem filmu jest Honorowy Obywatel Olsztyna, niezwykły ambasador Olsztyna i regionu Warmii i Mazur, twórca sukcesów Olsztyńskiej Pantomimy Głuchych.

Profesor Bohdan Głuszczak – człowiek, który przekształcił amatorski, terapeutyczny teatr w zjawisko niezwykłe w dziejach kultury polskiej, dzisiaj może nieco zapomniane…. Niegdyś ich występom towarzyszyły entuzjastyczne recenzje w Warszawie, w Berlinie czy Nowym Jorku.

Profesor z Pantomimą Olsztyńską wystąpili na deskach ponad 150 teatrów Europy i świata, zgarniając liczne nagrody. Jest cenionym animatorem kultury za granicą, gdzie stawia się jego działalność jako przykład kreacji – Bohdan Głuszczak i jego teatr uważani są za prekursorów arteterapii (terapii sztuką). Jego dorobek można też znaleźć w Archiwum Państwowym, Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz archiwach Radia Olsztyn, archiwach TVP SA. czy olsztyńskich/wojewódzkich annałach i wydawnictwach okolicznościowych.

Emisja filmu zostanie powtórzona w Działdowie (14.12.2015) oraz w Moragu (16.12.2015). Wstęp wolny.

Projekt realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Instytut Rozwoju.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Dach Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie zostanie wyremontowany

W Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbył się