Na sygnale

Byli poszukiwani listami gończymi. Zostali zatrzymani na terenie Wielkiej Brytanii

Londyńska policja zatrzymała dwóch mężczyzn pochodzących z Elbląga. Mężczyźni poszukiwani byli listami gończymi. Obaj wrócili już do kraju. Jeden trafił za kratki na 6 lat, drugi spędzi w celi ponad 5 lat.

51-letni Arkadiusz T. oraz 34-letni Piotr P. zostali zatrzymani na terenie Wielkiej Brytanii, ponieważ byli poszukiwani listami gończymi. Obaj mężczyźni, mieszkając jeszcze w Polsce, popełniali liczne przestępstwa, za które zostali skazani prawomocnymi wyrokami. 51-letni Arkadiusz T. ma na koncie sprawy za dwa rozboje, kradzieże i włamania – łącznie wobec niego sąd orzekł 6 lat pozbawienia wolności.

Drugi z mężczyzn, 34-letni Piotr P., skazany został za przestępstwa narkotykowe, włamania oraz podrabianie dokumentów. W jego przypadku łączna zasądzona kara to 5,5 roku pozbawienia wolności. Obaj mężczyźni po zatrzymaniu trafili do zakładu karnego w Wielkiej Brytanii, a stamtąd zostali przekonwojowani do więzienia na terenie kraju. Tu będą odbywać zasądzone wyroki.

Jak pokazuje policyjna praktyka łatwość przekraczania granic nie do końca wiąże się z możliwością ukrycia przed wymiarem sprawiedliwości. Tylko w styczniu do Polski „wrócili” trzej poszukiwani elblążanie. Pierwszym w tym roku przetransportowany był 60-latek z Austrii. Mężczyzna poszukiwany był do odbycia kary za kradzieże i włamania.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*