WiadomościZapowiedzi wydarzeń

Biegiem po obwodnicy Olsztyna


W niedzielę 28 października br. odbędzie się jedyny w swoim rodzaju bieg po obwodnicy Olsztyna. Jeszcze przed jej otwarciem. Trasa ma 15 km. Start w okolicach węzła Kudypy, po południowej jezdni do Tomaszkowa, tam też nawrót. Trasa nie ma atestu, ale posiada doskonale wymierzony dystans, atakże oznakowanie co 100 m (słupki pikietażu).

To jedyna tego rodzaju impreza sportowa w regionie. Już w tę niedzielę odbędzie się bieg po obwodnicy Olsztyna. Trasa nie jest jeszcze otwarta dla samochodów, ale na dużym odcinku jest już przejezdna. Jako pierwsi przetestują ją w niedzielę biegacze.

Dodatkowo, będzie można wspomóc leczenie Martynki. Dziewczynka jest podopieczną fundacji Przyszłość dla dzieci. Dziesięciolatka urodziła się z niesprawną i niewykształconą ręką. Pojawiła się jednak szansa. Lekarze z Paley Institute zaproponowali rodzicom 3-stopniowe operacyjne leczenie rączki. Już po pierwszym etapie Martynka będzie mogła zginać łokieć i przede wszystkim, ruszać palcami, co bardzo ułatwi jej codzienne funkcjonowanie. Operacja wraz z 10-tygodniową rehabilitacją na Florydzie kosztuje 400 tys. zł.

Część opłaty startowej (10 zł od każdej wpłaty) będzie przekazana na wsparcie zbiórki środków na leczenie. Organizatorzy wydarzenia przygotowali dwie trasy – krótszą i dłuższą. Bieg główny ma dystans 15 km, drugi – 5 km. Miejsce wydarzenia: Około 1 kilometr od węzła Południe obwodnicy (ronda w okolicach miejscowości Kudyp).

Harmonogram imprezy:

10:00 Otwarcie Biura Zawodów
11:30 Zamknięcie Biura Zawodów
11:45 Wspólna rozgrzewka
12:00 Bieg Główny na dystansie 15,0 km
12:05 Bieg na dystansie 5,0 km
14:30 Ostatni Uczestnik na mecie
14:30 Dekoracja
15:00 Zakończenie Imprezy

Szczegóły i zapisy poprzez stronę: https://superczas.pl/obwodnica 

Zapisy w dniu startu będą możliwe pod warunkiem, że będą jeszcze wolne numery startowe.

Honorowy patronat nad „Biegiem po obwodnicy Olsztyna” objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*