Na sygnale

Bezpodstawnie wezwał Policję. Został ukarany wysokim mandatem

Pijany mężczyzna, który bezpodstawnie wezwał policję na interwencję najpierw trafił do izby wytrzeźwień, a gdy doszedł do siebie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł. Mężczyzna postawił służby ratunkowe w stan pełnej gotowości po tym, jak zadzwonił do Centrum Powiadamiania Ratunkowego i powiadomił operatora o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”. Mężczyzna w stosunku, do którego interweniowali policjanci nie zdawał sobie sprawy, że w chwili, gdy bez potrzeby angażował patrol policji, ktoś inny naprawdę mógł potrzebować pomocy.

Wczoraj (01.12.2019r.) po południu oficer dyżurny olsztyńskiej jednostki policji przyjął zgłoszenie, że na terenie Osiedla Kortowo dorosły mężczyzna może być ranny i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Osoba zgłaszająca interwencję, zanim się rozłączyła powiadomiła służby o tym, że cyt.: „Jestem na Kortowie – mam dwie kulki w żebrach”.

Dyżurny olsztyńskiej jednostki policji, na miejsce interwencji natychmiast wysłał policyjny patrol, aby zweryfikować otrzymane informacje i udzielić poszkodowanemu niezbędnej pomocy. Po tej dramatycznej wiadomości, telefon, z którego dzwonił poszkodowany mężczyzna zamilkł. Funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

Sprawa wyglądała bardzo poważnie, ponieważ nikt nie był pewien w jakim stanie może znajdować się poszkodowany oraz czy w zdarzeniu nie ucierpiały osoby postronne. Policjanci za poszkodowanym przeszukali dokładnie teren olsztyńskiego Kortowa oraz przyległy do Al. Warszawskiej. Ostatecznie, mężczyzna, który dzwonił do operatora CPR został znaleziony na pętli autobusowej – był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie „żartownisia”, który bezpodstawnie postawił w stan pełnej gotowości służby ratunkowe.

Pijany mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do izby wytrzeźwień w której spędził noc. Dopiero następnego dnia, gdy wytrzeźwiał i był w pełni świadomy, za bezpodstawne wezwanie policji został na niego nałożony mandat karny w kwocie 500 zł.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 66 kodeksu wykroczeń, sprawca podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności lub karze grzywny. Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że nadużywanie numeru alarmowego stawia w stan realnego zagrożenia zdrowia a nawet życia osoby, które naprawdę mogą potrzebować pomocy.

Źródło: KMP Olsztyn (rp)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*