Wiadomości

Bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne z okazji Dnia Matki

Z okazji Dnia Matki w piątek 26 maja br. zapraszamy kobiety w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne.

Mammobus zostanie podstawiony przy Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim od strony ul. Kopernika (koperty – parking).

Badania odbędą się w godzinach 9.00 – 17.00, ale w razie potrzeby godziny będą wydłużone. Każda z chętnych Pań (w ramach programu) zostanie przebadana.

Według statystyk, codziennie 50 kobiet dowiaduje się, że cierpi na raka piersi. W skali roku ta liczba sięga prawie 20 tysięcy pań.

W województwie warmińsko-mazurskim tylko w tym roku profilaktyczne badanie mammograficzne powinno wykonać jeszcze niemal 60 tys. pań, w samym Olsztynie niemal 8 tys.

Samobadanie piersi powinno być wykonywane raz w miesiącu, zaś profilaktyczne badania mammograficzne w wieku 50-69 lat, co dwa lata. Panie z pozostałych grup wiekowych badanie mammograficzne lub US piersi mogą wykonać w ramach NFZ zgodnie ze wskazaniami medycznymi, na skierowanie.

Rejestracja nie jest potrzebna. Jeśli Panie chciałyby jednak umówić się na konkretna godzinę, można to zrobić pod numerami: 58 767 34 44 lub 58 767 34 55 lub 58 767 34 77.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*