Bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne z okazji Dnia Matki

- Kategoria: Wiadomości
0

Z okazji Dnia Matki w piątek 26 maja br. zapraszamy kobiety w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne profilaktyczne badania mammograficzne.

Mammobus zostanie podstawiony przy Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim od strony ul. Kopernika (koperty – parking).

Badania odbędą się w godzinach 9.00 – 17.00, ale w razie potrzeby godziny będą wydłużone. Każda z chętnych Pań (w ramach programu) zostanie przebadana.

Według statystyk, codziennie 50 kobiet dowiaduje się, że cierpi na raka piersi. W skali roku ta liczba sięga prawie 20 tysięcy pań.

W województwie warmińsko-mazurskim tylko w tym roku profilaktyczne badanie mammograficzne powinno wykonać jeszcze niemal 60 tys. pań, w samym Olsztynie niemal 8 tys.

Samobadanie piersi powinno być wykonywane raz w miesiącu, zaś profilaktyczne badania mammograficzne w wieku 50-69 lat, co dwa lata. Panie z pozostałych grup wiekowych badanie mammograficzne lub US piersi mogą wykonać w ramach NFZ zgodnie ze wskazaniami medycznymi, na skierowanie.

Rejestracja nie jest potrzebna. Jeśli Panie chciałyby jednak umówić się na konkretna godzinę, można to zrobić pod numerami: 58 767 34 44 lub 58 767 34 55 lub 58 767 34 77.

 

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka do Korsz

Będą szybsze i sprawniejsze podróże koleją z Giżycka