Na sygnale

Bez taryfy ulgowej za przekraczanie dozwolonej prędkością

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje znowelizowany taryfikator. Osoby, które lekceważą obowiązuje ograniczenia prędkości muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami – mandatem karnym w kwocie do 2500 zł, a w przypadku, gdy sprawa trafi do sądu – grzywną w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

We wtorek (15.02.2022) funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na DK 16 zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena, którego kierowca jechał z prędkością 142 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. 43-latek zgodnie z aktualnym taryfikatorem został ukarany mandatem w kwocie 1500 zł. Na jego konto wpłynie również 10 punktów karnych.

Tego samego dnia (15.02.2022) policjanci zatrzymali do kontroli osobową toyotę. Jej powodem było przekroczenie przez 37-letniego kierującego pojazdem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Mężczyzna jechał z prędkością 82 kh/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierującego mandat karny w kwocie 800 zł oraz 6 punktów karnych, jednak mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy jego przyjęcia i sprawa trafi do rozpatrzenia przez sąd. W tym przypadku 37-latki grozi grzywna w wysokości do 30 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Olsztyn(aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*