Wiadomości

Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

Do końca marca Urząd Miasta czeka na oferty firm, które zadbają o doświetlenie sześciu kolejnych przejść dla pieszych w naszym mieście.

Nieodpowiednie oświetlenie przejść –  to jedna z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też stopniowo i konsekwentnie olsztyńscy drogowcy starają się doświetlać najpopularniejsze zebry. Tym razem przedmiotem zamówienia jest doświetlenie sześciu przejść, a realizacja będzie możliwa dzięki unijnym funduszom – Poprawa warunków ekomobilności w MOF Olsztyna poprzez doświetlenie przejść dla pieszych. Zwycięska firma zadba o doświetlenie następujących lokalizacji:

 

  • Obrońców Tobruku – Kasprzaka,
  • Witosa – Myszki Miki,
  • Wojska Polskiego 25,
  • Wańkowicza – Murzynowskiego,
  • Wojska Polskiego – Kasprowicza – Żeromskiego,
  • Wojska Polskiego – Radiowa

– W trosce o bezpieczeństwo wszystkich pieszych szukamy różnych możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na doświetlenia przejść – mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – poza tym przetargiem, który został już ogłoszony, w przyszłym tygodniu złożymy też wniosek do wojewody, w którym postaramy się pozyskać dodatkowe środki na trzy kolejne lokalizacje: ul. Mochnackiego / Stara Warszawska, ul. Grunwaldzka/ Mochnackiego/ Prosta i na ul. Bałtycka/Wilgi

Przypomnijmy – właśnie z rządowego programu „Ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej” pod koniec ubiegłego roku olsztyńscy drogowcy doświetlili cztery przejścia: ul. Bartąska 8, ul. Orłowicza 6, ul. Grunwaldzka / Szarych Szeregów, ul. Bałtycka/ Żurawia.

Źródło: UM Olsztyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*