Na sygnale

Automaty hazardowe wstawił we własnym mieszkaniu

Nowy sposób urządzania nielegalnych gier hazardowych. W Jezioranach funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej wykryli punkt z grami hazardowymi urządzony w prywatnym mieszkaniu.

Wzmożone i skuteczne działania funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej spowodowały, że znacząca część punktów z nielegalnym hazardem została zamknięta. Co jakiś czas pojawiają się jednak coraz wymyślniejsze sposoby ukrywania takiej działalności. Pod koniec ubiegłego tygodnia olsztyńscy celnicy odwiedzili Jeziorany gdzie, w godzinach popołudniowych, weszli do mieszkania prywatnego. Z naszych informacji wynikało bowiem, że odwiedzają je osoby, które można było podejrzewać, że oddają się hazardowi.

Z pozoru nic nie wskazywało na nielegalną działalność. Było to bowiem zwykłe mieszkanie, pierwsze pomieszczenie wyglądało jak przeciętny pokój mieszkalny – regał, tapczan, telewizor. Z tego pokoju przechodziło się jednak do drugiego, urządzonego już jak klasyczny punkt hazardowy – kamera internetowa, dwa automaty oferujące gry hazardowe.

Oba urządzenia zatrzymano zaś wobec organizatora hazardu wszczęto postępowanie karne – za takie przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności . Dodatkowo prowadzone będzie też postępowanie administracyjne – w tym przypadku kara wynosi 100 tys. od automatu – informuje Ryszard Chudy z IAS w Olsztynie

Źródło: KAS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*