Na sygnale

Aresztowano 40-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą i usiłowanie zabójstwa

Decyzją sądu tymczasowo aresztowany został 40-latek podejrzany o kradzież rozbójniczą oraz usiłowanie zabójstwa. Mężczyzna wspólnie z 23-latkiem włamali się do jednego z domów w gminie Pieniężno. Tam podczas kradzieży pieniędzy zaskoczył ich właściciel. Młodszy ze „wspólników” uciekł, natomiast starszy w trakcie szamotaniny ugodził nożem właściciela. Gospodarz domu pomimo odniesionej rany, obezwładnił napastnika.

Do włamania doszło w piątkowy wieczór. Obaj sprawcy weszli do domu przez sąsiadujące z domem pomieszczenie gospodarcze. Właściciel zaskoczył ich podczas plądrowania domu, gdy kradli pieniądze. 23-latek uciekł w popłochu, natomiast 40-latek – mieszkaniec gm. Braniewo został po szamotaninie zatrzymany i związany przez gospodarza domu. W trakcie obezwładniania napastnika właściciel domu został ugodzony nożem. Pomimo odniesionej rany zdołał zatrzymać sprawcę do czasu przyjazdu policji.

W trakcie oględzin miejsca włamania i zabezpieczania śladów kryminalistycznych funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia oraz „wspólnika” 40-latka. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Pieniężna. Pomimo ukrywania się przed policjantami, został zatrzymany dzień po zdarzeniu.

Wczoraj przed oblicze sądu trafił 40-latek, który został aresztowany na 3 miesiące. Trwają czynności procesowe z zatrzymanym 23-latkiem.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn (ak/in)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*