Na sygnale

Areszt za usiłowanie rozboju i groźby

Policjanci z Dywit zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. 31-latek grożąc użyciem noża kuchennego zażądał od pokrzywdzonego wydania papierosa. Okazało się, że wcześniej napastnik groził sąsiadowi uszkodzeniem jego auta. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Decyzją sądu 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

W ubiegłą środę (22.09.2021) funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dywitach otrzymali zgłoszenie o próbie rozboju, do której doszło w jednym z mieszkań na terenie gminy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kompletnie pijany sąsiad przyszedł do jego mieszkania i domagał się od niego wydania papierosa. Gdy mężczyzna odmówił spełnienia żądania, to napastnik po chwili wrócił do domu pokrzywdzonego – tym razem trzymając w ręku nóż kuchenny i grożąc jego użyciem znowu zażądał wydania tytoniu. Świadkiem zdarzenia był jeszcze inny sąsiad, który natychmiast zadzwonił na nr alarmowy.

W tym czasie napastnik uciekł do swojego mieszkania. Po chwili interweniujący policjanci zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu. Ponadto w trakcie czynności okazało się, że 31-latek kierował także wobec pokrzywdzonego groźby zniszczenia jego auta. Na podstawie zgromadzone materiału 31-latek usłyszał zarzut usiłowania rozboju przy użyciu niebezpiecznego przedmiotu oraz kierowania gróźb karalnych. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP Olsztyn (aj)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*