Na sygnale

Areszt wobec kobiety podejrzanej o ugodzenie nożem swojego partnera

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 28 września 2021 r. zastosował tymczasowe aresztowanie wobec Moniki P. podejrzanej o wielokrotne ugodzenie nożem swojego partnera.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ w dniu 28 września 2021 r. skierował do miejscowego Sądu Rejonowego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowanie wobec Moniki P. podejrzanej o usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mariusza P. Chodzi o zdarzenie, do którego miało dojść w dniu 26 września 2021 r. w jednym z mieszkań przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie. Według ustaleń prokuratora Monika P. miała dopuścić się zarzucanego jej czynu poprzez wielokrotne zadanie Mariuszowi P. uderzeń nożem, m. in. w okolice barków. Podejrzana zamierzonego celu (spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Mariusza P.) jednak nie osiągnęła z uwagi na postawę obronną pokrzywdzonego, jego ucieczkę oraz udzielenie mu pomocy medycznej.

Sąd Rejonowy w Olsztynie postanowieniem z dnia 28 września 2021 r. przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec Moniki P. tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Sąd zastosował wobec Moniki P. tymczasowe aresztowanie w celu zabezpieczenia dalszego prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. W ocenie Sądu, grożąca podejrzanej surowa kara mogłaby skłonić ją do podjęcia działań mających na celu bezprawne utrudnianie postępowania, w szczególności poprzez wpływanie na zeznania pokrzywdzonego, którego zna i z którym pozostaje w bliskich relacjach.

Podejrzana obecnie objęta jest kwarantanną. Z uwagi na ten fakt posiedzenie w przedmiocie zastosowania wobec niej tymczasowego aresztowania odbyło się w sali rozpraw, która została odizolowana od reszty budynku, a po zakończeniu posiedzenia pomieszczenia, w których przebywała Monika P. zostały poddane ozonowaniu – informuje Rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Źródło: olsztyn.so.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*