Na sygnale

Areszt dla trzech mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw w Kromerowie

Na wniosek olsztyńskich i barczewskich śledczych sąd aresztował 3 podejrzanych mężczyzn, którzy napadli na stację paliw w m. Kromerowo. Napastnicy przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, zabrali pieniądze, alkohol i uciekli. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawców. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

Do zdarzenia doszło w 3 stycznia w m. Kromerowo w godzinach porannych. Zamaskowani sprawcy, przedmiotem przypominającym broń sterroryzowali pracownika stacji, ukradli pieniądze i alkohol, a następnie uciekli. Od samego początku nad ustaleniem sprawców intensywnie pracowali kryminalni z Wydziału dw z Przestępczością p-ko Życiu i Zdrowiu olsztyńskiej komendy oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie. Ich operacyjne ustalenia doprowadziły do zatrzymania w ubiegły czwartek (12.04.2018) trzech mieszkańców gm. Barczewo, w wieku 22,24 i 37 lat. W działaniach brali udział również antyterroryści oraz użyty był pies do poszukiwania narkotyków należący do Straży Granicznej z Bezled.

Podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych użytkowanych przez jednego ze sprawców, policjanci zabezpieczyli przedmioty, które mogły posłużyć mężczyznom do rozboju. Przy jednym z mężczyzn dodatkowo znaleziono 3 porcje użytkowe marihuany.
Napastnicy już usłyszeli zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Jeden z nich dodatkowo – zarzut posiadania środków odurzających.

Policjanci prowadzący sprawę napadu na stację paliw i nadzorujący ją prokurator, wnioskowali do sądu o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych osób. W sobotę (14.04.2018r) sąd przychylił się do wniosku i wszyscy podejrzani zostali tymczasowo aresztowani – jeden z nich na miesiąc, dwóch z nich –na 3 miesiące.

Za napad rabunkowy z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Natomiast posiadanie środków odurzających jest zagrożone pozbawieniem wolności do lat 3.

Źródło: KMP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*