Wiadomości

Ambasador Czech spotkał się z marszałkiem

Marszałek Gustaw Marek Brzezin spotkał się z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Republiki Czeskiej w RP Jakubem Karfikiem.

To już kolejny pobyt ambasadora na Warmii i Mazurach. Jakub Karfik niezmiennie zachwyca się atrakcyjnością naszego regionu. Jak powiedział, cieszy go rosnące zainteresowanie turystyczne „krainą tysiąca jezior” wśród Czechów.

– Warmia i Mazury skutecznie urzekają pięknem i gościnnością – potwierdził marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Ale charakteryzujemy się również otwartością do współpracy zarówno na szczeblach samorządowych, jak i biznesowych, zwłaszcza na polu naszych inteligentnych specjalizacji – przemysłu drzewnego, ekonomii wody i produkcji naturalnej żywności.

Ambasador Karfik wyraził dbałość o przyciąganie czeskich inwestorów do województwa warmińsko-mazurskiego. Zauważył, że otwarcie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zbliży nas do Europy. Goście szczególnie zainteresowani byli ochroną środowiska, zwłaszcza w dziedzinie odnawialnych źródeł energii.

Ambasadorowi towarzyszyli: radca ambasady Petr Maryška, Jaromír Pečonka, dyrektor generalny firmy Eco Wind Construction S.A., oraz Bohdana Horáčková, dyrektor generalny CEZ Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*