Wiadomości

Akcja „Przygarnij Bratka” – Czeka 1200 kwiatów

Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie, we współpracy z firmą Lente realizującą umowę: „Wykonanie nasadzeń roślin sezonowych w donicach zlokalizowanych na terenie miasta Olsztyna wraz z pielęgnacją roślin” zachęcają do wzięcia udziału w akcji „PRZYGARNIJ BRATKA”.

W związku z nadchodzącą obsadą letnią donic miejskich zapraszamy do przygarnięcia kwiatów z obsady wiosennej, tj. bratków drobno i wielkokwiatowych w odcieniach żółci oraz fioletu. Większość z około 1200 sztuk bratków, które zostały posadzone w marcu br. jest w bardzo dobrej kondycji i ma szansę zdobić balkony czy ogródki jeszcze przez całe lato.

Zapraszamy w środę – dnia 29 maja 2024 roku pod olsztyński ratusz, od godz. 10 do 12 (lub krócej, jeśli materiał roślinny się wyczerpie).

Rośliny po wyjęciu z donic zostaną ułożone na plandece, z której we własnym zakresie można będzie je zabierać. Prosimy wziąć pojemniki, doniczki lub worki do transportu kwiatów oraz ewentualnie rękawiczki. Jak podkreśla współorganizator akcji firma Lente – bratkom wystarczy uniwersalna, dobrze przepuszczalna ziemia. Trzeba pamiętać o wilgotnym podłożu, porannym podlewaniu do ziemi lub na podstawkę (nie na roślinę), usuwaniu przekwitłych kwiatów i obrywaniu suchych listków.

W miejsce bratków posadzone zostaną pod Ratuszem:

* w okrągłych donicach przy fontannie: paciorecznik ogrodowy, pelargonia w kolorze łososiowym, werbena patagońska, kraspedia kulista, szałwia omączona oraz wilec ziemniaczany o ciemnych liściach;

* w donicach drewnianych na schodach i trójkątnej przy schodach do Ratusza: pelargonie o ciemnoczerwonych kwiatach i ostnica mocna „Pony Tails”.

Źródło: ZDZiT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*