Akcja „Książka za worek śmieci” ponownie w Olsztynie

Olsztyn znalazł się po raz drugi na mapie akcji „Książka za worek śmieci”. 17 września z okazji Światowego Dnia Ziemi zaplanowano porządki w lesie między Jarotami a Nagórkami. W geście podziękowania za zaangażowanie organizatorzy przewidzieli książki. Aby wziąć udział w akcji w naszym mieście, wystarczy zarejestrować się i przyjść w wyznaczone miejsce. Wydarzenie adresowane jest zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

17 września akcja „Książka za worek śmieci” odbędzie się w wszystkich województwach Polski. Po raz drugi dotrze do Olsztyna, gdzie w ubiegłym roku ok. 50 ochotników zebrało ponad tonę śmieci.

Żeby wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci” w Olsztynie i otrzymać książkę, należy się zarejestrować. Książki zarezerwowane będą dla  pierwszych 50 osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

 „Na miejscu ochotnicy oprócz książek otrzymają rękawice i worki, niezbędne do sprzątania w terenie. W dniu akcji warto zadbać o komfortowy ubiór i buty oraz dostosować je do pogody. Mam nadzieję, że także w tym roku nie zabraknie chętnych do sprzątania na łonie natury, a książki okażą się dodatkową zachętą, by przyjść. Zapraszamy do udziału pojedyncze osoby, jak i całe rodziny czy grupy znajomych. Miniona edycja pokazała, że może to być wartościowe i edukacyjne doświadczenie” – zaprasza Izabela Sałamacha, koordynatorka akcji w Olsztynie.

 

Link do formularza rejestracyjnego: https://forms.gle/7t4wMXnU1dr91BbW6

Dokładny opis akcji, regulamin i praktyczne informacje dla uczestników można znaleźć w opisie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/axpCVweu5

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Olsztynie

W naszym mieście będzie sprzątany lasek między Jarotami i Nagórkami. Akcja odbędzie się w sobotę, 17.09.2022, o godzinie 10.00, przy wejściu do lasku, między Nagórkami a Jarotami, przy ulicy Jarockiej. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Olsztynie znajduje się tutaj: https://goo.gl/maps/epQCpT1dpCfWqgkd8

Partnerzy akcji w Olsztynie

Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Partnerem lokalnym akcji jest również Urząd Miasta Olsztyna.

Akcja ogólnopolska

Poza Olsztynem swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Katowic, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

„Akcja odbywa się tam, gdzie jest taka potrzeba oraz gdzie znajdę partnerów chętnych do współpracy. Podczas lokalnych wydarzeń sprzątaliśmy już m.in. Gryfino w trakcie Festiwalu Podróży i Przygody Włóczykij, Ełk w czasie festiwalu Będzie Czytane, brzegi Olzy podczas cieszyńskiego Święta Herbaty czy okolice Ińska w ramach festiwalu Off Travelers” – mówi pomysłodawczyni akcji.

Sponsorem Strategicznym ogólnopolskiej edycji akcji jest ASEKOL PL S.A. Patronem medialnym magazyn National Geographic Traveler Polska.

Facebook Comments

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja oraz wydawca serwisu Wiadomosci.Olsztyn.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Zobacz również

Studencie, pamiętaj o ubezpieczeniu – komunikat NFZ

Zaczynasz studia? Wracasz na kolejny rok nauki po