Na sygnale

Niszczył wszystko, co stanęło na jego drodze. Usłyszał zarzuty

Zarzuty uszkodzenia dwóch samochodów, 10 przęseł ogrodzeniowych i elewacji budynku dworca Olsztyn-Zachodni usłyszał 28-latek zatrzymany przez olsztyńskich kryminalnych. Mężczyzna przyznał się i tłumaczył swoje zachowanie upojeniem alkoholowym.

Śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie uzyskali informacje na temat uszkodzeń samochodów, elewacji Dworca Zachodniego w Olsztynie oraz elementów ogrodzenia jednej z olsztyńskich posesji. Do zdarzeń dochodziło na początku maja tego roku.

Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny uszkodzonego mienia, przesłuchali świadków zdarzenia i zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringów. Analiza zebranego materiału wskazywała na to, że wszystkie zniszczenia są wynikiem zachowania tego samego mężczyzny. Sprawca kopał i rzucał znalezionymi przedmiotami w elementy ogrodzenia i zaparkowane przy nim samochody. Wytłukł też nogą otwór w elewacji budynku Dworca Zachodniego w Olsztynie.

Kryminalni ustalili tożsamość 28-latka i zatrzymali go w jego mieszkaniu. Podejrzany usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia i spowodowania szkody w łącznej kwocie 33 000 zł. Przyznał się i wyjaśnił, że wszystkiemu winny był spożyty wcześniej alkohol.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*